FOTBAL  »  Superliga  »  BOTOȘANI - SEPSI

Bogdan Andone și-a schimbat discursul față de meciul cu FCSB » Ce i-a reproșat arbitrului: „Asistentul meu a oprit ceasul!”

Bogdan Andone (49 de ani), antrenorul lui FC Botoșani, a găsit mai multe aspecte pozitive în eșecul suferit contra lui Sepsi Sf. Gheorghe, scor 1-2, în runda cu numărul 28 din Superligă. +24   FOTO

Articol de - Publicat joi, 29 februarie 2024 19:29 / Actualizat joi, 29 februarie 2024 19:49

FC Botoșani va încheia etapa cu numărul 28 pe ultima poziție, dar Bogdan Andone a avut un discurs mai pozitiv decât în urmă cu 4 zile, când moldovenii erau învinși de liderul FCSB.

Scene incredibile în Superligă » A rupt banca de rezerve în momentul înlocuirii
Botoșani - Sepsi

Bogdan Andone, după FC Botoșani - Sepsi 1-2: „Un singur lucru am de spus despre arbitraj”

„Au fost două reprize opuse. În prima nu am avut atitudine și s-au făcut o sumedenie de greșeli. În repriza a doua am avut situații monumentale. Nu am reușit să le fructificăm, iar acest lucru ne-a costat.

Trebuie să ne adaptăm lotului. Avem nevoie de puncte. Ne-a lipsit finalizarea, dar pentru mine este un lucru extrem de important că am avut ocazii.

Nu vreau să discut despre arbitraj. Singurul lucru pe care vreau să îl spun e despre prelungirile jocului. Unul dintre asistenții mei a oprit ceasul în momentul penalty-ului și la schimbări, dar și la cartonașul roșu. Ar fi trebuit cel puțin 15 minute de prelungiri”, a spus Bogdan Andone, potrivit digisport.ro.

Runda trecută, după eșecul suferit cu FCSB, scor 2-3, Bogdan Andone își critica jucătorii și transmitea că echipa se îndreaptă spre Liga 2. Antrenorul Botoșaniului a avut altă opinie astăzi:

În prima repriză așa a fost. În a doua repriză au avut ambiție, mi-a plăcut ce am văzut. Dacă jucăm așa putem pune probleme fiecărei echipe! Ar fi important să mai adunăm 4 sau 6 puncte înaintea play-out-ului
- Bogdan Andone, antrenor FC Botoșani

Match Quiz Universitatea Craiova - Rapid

Te pricepi la Superligă? Plasează gratuit predicțiile tale pe Universitatea Craiova - Rapid și câștigă premiile puse în joc!

VIDEO. Gigi Becali îi ironizează pe giuleșteni: „Vine Rapidul, dar vine pe 4!”

Rapid a luat decizia! Pe ce stadion se va juca derby-ul cu FCSB
RAPID - FCSB
Ionuț Negoiță îi ridiculizează pe Ion Țiriac și Mircea Lucescu: „Vor Dinamo, dar nu pun un ban la club!”
DINAMO

Rezultat șoc în optimi la Roland Garros! 6-0, 6-0 în 40 de minute
Tenis

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring