FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID

Lobonț explică de ce l-a scos pe Rrahmani din minutul 73, deși kosovarul trăgea la titlul de golgeter: „Standing ovation”

Bogdan Lobonț/ foto Raed Krishan (GSP)

Articol de - Publicat duminica, 19 mai 2024 23:57 / Actualizat luni, 20 mai 2024 00:36

Bogdan Lobonț a vorbit după ultimul meci pe banca Rapidului, 2-0 cu FCSB. El îi va lăsa locul lui Neil Lennnon, care va semna luni contractul.

După mai multe conflicte cu jucătorii Rapidului, Lobonț a avut un mesaj pentru aceștia. Krasniqi și Petrila și-au arătat nemulțumirea față de antrenor când au fost schimbați la ultimele meciuri.

Becali a renunțat la Louis Munteanu și vrea în grupele Ligii cu atacant din play-out: „Îl aduc peste capul staff-ului”
FCSB

„Mă bucur că Petrila a intrat și a marcat. A fost puțin supărat când l-am scos la meciul trecut, dar jucătorii trebuie să fie supărați pe ei, nu pe mine”, a declarat Lobonț, la Digi Sport 1.

Ce a declarat Bogdan Lobonț, după ultimul meci pe banca Rapidului

„Sunt convins că băieții au calități, trebuie să-și canalizeze energia la ce trebuie să facă, la meciuri și antrenamente. Nu invoc ghinionul, am primit gol cu CSU în minutul 96. Am avut alte ocazii din situații favorabile, scorul putea fi mult mai mare și în acest meci. Repet, energia și atenția să se canalizeze spre aceste aspecte.

Voiam să fie Giuleștiul plin pentru acest meci, dar au fost doar 7000 de oameni. Rrahmani are un sezon fantastic, are cifre foarte bune. La fel și Burmaz, pentru minutele pe care le-a jucat a marcat mult.

Funsho e bine, chiar dacă a ieșit accidentat”, a declarat Lobonț.

A surprins schimbarea lui Rrahmani încă din minutul 73, deși kosovarul era la un gol să termine alături de Coman și Otele pe prima treaptă la golgeteri. „Pe Rrahmani l-am scos pentru standing ovation”, a fost explicația lui Lobonț.

Fostul mare portar a refuzat să dea detalii despre viitorul lui: „Eu nu am ce să comunic despre noul antrenor. O să aflați și despre viitorul meu cât mai curând. De ce să dau indicii, nu suntem la jocurile cu pachetele. Vedem ce ne rezervă ziua de mâine. Soarele răsare și mâine, mergem înainte”.

VIDEO. Dan Șucu anunță: „Neil Lennon va semna mâine și va fi prezentat marți. Lobonț rămâne în cadrul clubului”

Răzvan Lucescu, la 5 minute după titlul cucerit cu PAOK: „Ți-o spun în felul meu, te consider prieten!”
PAOK

Tragedie în fotbalul românesc! Jucătorul din Liga a 2-a a murit înecat în râul Olt
Liga 2

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring