FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - FC VOLUNTARI 4-0

Cosmin Matei, după reușita superbă cu Voluntari: „Am dat goluri mai frumoase” » Ce a spus despre faza penalty-ului

Articol de - Publicat luni, 04 martie 2024 19:22 / Actualizat luni, 04 martie 2024 20:57

Cosmin Matei (32 de ani) a fost unul dintre jucătorii remarcați în partida câștigată de echipa sa, Sepsi OSK, în fața lui Voluntari, scor 4-0, în etapa #29 din Superliga. Mijlocașul a oferit prima reacție după succesul care îi menține pe covăsneni în lupta pentru play-off.

Fostul jucător al lui Dinamo a obținut penalty-ul transformat de Marius Ștefănescu (25 de ani) în minutul 10 și a înscris un gol superb în minutul 58, risipind emoțiile echipei sale. Matei a fost schimbat de Bernd Storck în minutul 72 cu Aganovic.

Ciao, Nico10! Nu e glumă: italianul Napoli începe al zecelea mandat de antrenor la FCU Craiova!
FCU CRAIOVA

Cosmin Matei: „Am fost cu siguranță atins la faza penalty-ului”

„A fost un meci reușit din partea noastră. Ne-am motivat, ne-am jucat ultima șansă pentru play-off, suntem acolo, sus, în continuare, vom avea un meci greu la Petrolul, în ultima etapă. Sperăm ca rezultatele să ne avantajeze și să fim în play-off.

Sepsi - Voluntari/ foto Băgdan Bălaș
+31 FOTO

Toate meciurile le-am tratat cu seriozitate, ne bucurăm că ne-au ieșit majoritatea fazelor și avem un moral foarte bun pentru meciul de vineri”, a spus Cosmin Matei, la Prima Sport.

Chestionat în legătură cu faza controversată din minutul 9, atunci când a căzut de lângă Nicolae Carnat (25 de ani), Matei a menționat faptul că a fost atins de jucătorul ilfovenilor: „N-am văzut reluarea, dar am fost cu siguranță atins, nu cred că poți să cazi așa fără să fii atins.

Am înscris un gol frumos în repriza a doua, mă bucur că am reușit să marchez, dar am dat goluri și mai frumoase. Am continuat să credem în noi, am avut o perioadă proastă, dacă eram puțin mai atenți în alte meciuri cred că aveam o situație mult mai clară și eram la mâna noastră pentru calificarea în play-off”, a adăugat jucătorul lui Sepsi.

În urma acestui succes, Sepsi este pe 7, cu 40 de puncte, și așteaptă duelul din deplasare cu Petrolul, din ultima etapă a sezonului regulat.

Match Quiz Universitatea Craiova - Rapid

Te pricepi la Superligă? Plasează gratuit predicțiile tale pe Universitatea Craiova - Rapid și câștigă premiile puse în joc!

Cine se califică în play-off? Toate calculele pentru ultimele două locuri + două scenarii SF cu egalitate între 4 echipe!
PLAY-OFF
Ultrașii lui Dinamo „vor lua foc” » Ce decizie a fost luată, după ultimatumul primit
DINAMO

Reporterii GSP au surprins scenele tensionate de la porțile arenei Wembley » Ce s-a întâmplat la câteva minute după finala UCL

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring