FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - FCSB

Notele GSP după FC Voluntari - FCSB » Coman MVP, Phelipe de coșmar! Cine s-a mai remarcat la roș-albaștri

NOTELE GSP
NOTELE GSP

Articol de - Publicat joi, 29 februarie 2024 23:00 / Actualizat joi, 29 februarie 2024 23:55

FCSB a învins-o pe FC Voluntari, 2-1, într-un meci din etapa a 28-a din Superligă. Florinel Coman a fost din nou cel mai bun om al meciului.

Ilfovenii au avut 1-0 la pauză, dar Florinel Coman și-a arătat clasa și a întors singur rezultatul în repriza secundă. A marcat de două ori în doar 7 minute și a fost din nou salvatorul roș-albaștrilor.

Favoritul lui Becali, scos la pauză » FCSB a făcut 3 schimbări cu Voluntari după 45 de minute
Voluntari - FCSB

Notele GSP pentru jucătorii de la FC Voluntari

• Fernandez – nota 5: Nu a avut ce să facă la cele două goluri
  • Ricardinho – nota 5: Joc dezamăgitor
  • Turda – nota 4: L-a pierdut pe Coman din marcaj la gol.

Notele GSP pentru jucătorii de la FCSB:

• Târnovanu – nota 6: Reflex bun în primă fază la gol, nu a avut ce face la a doua minge. Nu a avut alte faze la care să intervină.
  • Crețu – nota 6: Prestație decentă
  • Dawa – nota 6: A avut câteva momente în care a ezitat
  • Ngezana – nota 7: Sigur în evoluție, s-a impus în majoritatea duelurilor
  • Radunovic – nota 6: Sigur în defensivă, nu a impresionat în atac
  • Luis Phelipe – nota 3: Inexistent.  Nu s-a văzut absolut deloc pe faza ofensivă.
  • Șut – nota 6: Nu a impresionat, nici nu a greșit.
  • Lixandru – nota 5: Ezitant la mijloc, schimbat la pauză. La golul de 1-0 era pierdut în careu, nu marca pe nimeni.
  • Băluță – nota 5:
  • Oct. Popescu – nota 4: S-a zbătut, dar nu a adus niciun plus.
  • Fl. Coman – nota 9: Singurul de la FCSB care a ieșit în evidență în prima repriză, prin două ocazii. După pauză, a rezolvat singur meciul, din două acțiuni individuale. E omul numărul 1 de la FCSB și cel mai bun din Superligă Au mai intrat:
  • Miculescu – nota 5: Fără realizări
  • Radaslavescu – nota 5: Continuă prestațiile modeste. Nu e niciodată aproape de nivelul colegilor săi
  • Baba Alhassan – nota 6: A intrat bine la mijloc. Agresiv, a recuperat și a încercat să pornească rapid contraatacul
  • Ov. Popescu - fără notă
  • Antrenor: Elias Charalambous – nota 7: Salvat de Florinel Coman

Arbitru: Sebastian Colțescu - 8 // Asistenți: Ionel Dumitru - 7, Cosmin Vătămanu - 7

Match Quiz Universitatea Craiova - Rapid

Te pricepi la Superligă? Plasează gratuit predicțiile tale pe Universitatea Craiova - Rapid și câștigă premiile puse în joc!

VIDEO. Jucătorii de la FCSB sărbătoresc în fața peluzei după un nou gol marcat de Florinel Coman

„Hoțului de hoți i-e frică!” » Negoiță, insinuare frontală la adresa lui Gigi Becali: „Și cu asta am spus tot!”
FCSB
Mihai Pintilii, trimis în tribună de Sebastian Colțescu » Ce s-a întâmplat în minutul 37 din FC Voluntari - FCSB
FC Voluntari - FCSB

Reporterii GSP au surprins scenele tensionate de la porțile arenei Wembley » Ce s-a întâmplat la câteva minute după finala UCL

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring