INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  JUVENTUS - INTER

Juventus - Inter Milano 1-1 » George Pușcaș l-a învins pe Buffon, dar Inter a pierdut superamicalul cu Juventus

George Pușcaș, foto: Guliver/gettyimages

Articol de - Publicat miercuri, 24 iulie 2019 15:37

Juventus a învins-o pe Inter Milano, 1-1, 4-3 după penalty-uri, într-o partidă amicală din cadrul turneului International Champions Cup. Pușcaș a fost trimis pe teren în minutul 78, în locul lui Espasito.

La finalul celor 90 de minute, scorul a fost egal, 1-1.

De Ligt, transferul stelar al lui Juventus, și-a înscris în proprie poartă, în minutul 45+2, egalitatea fiind restabilită în minutul 68, portughezul Cristiano Ronaldo marcând printr-o superexecuție din lovitură liberă.

VIDEO CU GOLURILE DIN JUVENTUS-INTER AICI

Pușcaș a marcat al doilea la penalty

Atacantul George Pușcaș (23 de ani) a fost pe banca de rezerve a lui Inter, dar a intrat în minutul 78. La penalty-uri, românul a marcat în poarta lui Buffon, intrat pe parcurs la torinezi.

Situația atacantului român este, deocamdată, neclară. Nu se știe dacă antrenorul Conte este dispus să-l rețină în lot sau îl lasă să plece de la Inter.

Echipele de start:

Juventus Torino (4-3-3):

• Szczesny - De Sciglio, De Ligt, Bonucci, Cancelo - Rabiot, Pjanic, Matuidi - Bernandeschi, Higuain, Ronaldo;

Inter Milano (3-5-2):

• Handanovic - D'Ambrosio, de Vrij, Skriniar - Gagliardini, Brozovic, Sensi, Candreva, Dalbert - Esposito, Perisic;

Reporterii GSP au surprins scenele tensionate de la porțile arenei Wembley » Ce s-a întâmplat la câteva minute după finala UCL

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring