FOTBAL  »  Superliga  »  UTA - FCSB

FOTO „Roberto Carlos” de la FCSB a comis-o din nou! Eliminat după un gest inexplicabil

Alexandru Pantea, eliminat în UTA - FCSB // sursă foto: captură foto DigiSport 1

Articol de - Publicat luni, 28 august 2023 22:29 / Actualizat luni, 28 august 2023 22:56

Alexandru Pantea (19 ani), fundașul dreapta de la FCSB comparat de Gigi Becali cu Roberto Carlos, a fost eliminat în prelungirile primei reprize a meciului cu UTA, în urma unei greșeli inexplicabile.

Titular incontestabil la FCSB în acest sezon pe poziția de fundaș dreapta, Pantea nu trece prin cea mai bună perioadă. A greșit în Conference League, la 0-2 cu Nordsjaelland, meci în care a comis un penalty, și a greșit și în această seară, la Arad, în partida de campionat cu UTA.

Pantea a fost eliminat în minutul 45+4 al partidei, când a primit al doilea cartonaș galben din partea „centralului” George Găman. Motivul? Un henț inexplicabil.

Mihai Stoica, răbufnire după penalty-ul dictat cu VAR în UTA - FCSB: „A început treaba!” + fază asemănătoare reclamată de oaspeți
UTA - FCSB

Alexandru Pantea a comis-o din nou! Eliminat în UTA - FCSB după un gest inexplicabil

Aflat în poziție de ultim apărător, Pantea a sărit să respingă cu capul o pasă lungă, care-l viza pe Rareș Pop. Ușor jenat de Pop, Pantea a ratat intervenția, iar în cădere a lovit balonul cu palma stângă, aparent cu intenție.

Hențul care a dus la eliminarea lui Pantea // sursă foto: captură foto DigiSport 1

Arbitrul de centru a reacționat și i-a arătat lui Pantea al doilea „galben”. Fundașul dreapta fusese avertizat și în minutul 17, tot pentru henț, însă de acea dată în propriul careu. A fost penalty-ul din care Andrej Fabry a egalat pentru UTA.

Mai multe știri de actualitate:

Ioan Ovidiu Sabău cere întăriri după revenirea la U Cluj: „3-4 jucători importanți!”

A găsit o parte bună la strategia FCSB-ului: „E în avantajul lui! Ca motorul diesel”

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!