FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - FCSB 1-2

VIDEO Târnovanu, jocuri psihologice înaintea penalty-ului ratat de Ivan: „Am vrut să-l enervez. Nu știu dacă se numește circ...”

FCSB a învins-o pe CS Universitatea Craiova, scor 2-1, în runda cu numărul 6 a play-off-ului SuperLigii. Ștefan Târnovanu a fost cel mai bun om de pe teren și a dezvăluit cum a încercat să îl irite pe Andrei Ivan înaintea penalty-ului ratat. +28   FOTO

Articol de , - Publicat luni, 01 mai 2023 00:25 / Actualizat luni, 01 mai 2023 00:39

Ștefan Târnovanu a ținut-o pe FCSB în viață în repriza secundă, lucru remarcat și de Gică Popescu. Portarul crede că victoria de duminică a fost una esențială în lupta pentru titlu.

Neagoe deturnează atenția după eșecul cu FCSB » Scandal la interviuri: „Nici Băsescu n-a avut așa campanie. Dacă trebuie să facem circ, asta e”
CSU Craiova - FCSB 1-2

VIDEO. Ștefan Târnovanu, după Universitatea Craiova - FCSB 1-2

„Este o victorie foarte, foarte importantă. Mă bucur că am profitat de pasul greșit făcut de Farul aseară. Să vedem ce se va întâmpla și la CFR Cluj. Momentan e foarte important că am câștigat.

După primul penalty ,am marcat imediat și am simțit că nu mai putem pierde meciul. Apoi a venit al doilea penalty, am primit gol și mai erau câteva minute. Nu s-au mai apropiat de poartă.

Asta m-a motivat și mai mult în a doua repriză, înjurăturile, lucrurile aruncate. M-au făcut și mai concentrat. Ei au rămas cu înjurăturile, noi cu punctele.

La prima intervenție, cea care s-a dus în bară, m-am gândit că nu am respins-o suficient de tare. Am răsuflat ușurat când am văzut-o. Cea mai grea cred că a fost cea la Ivan, a fost o inspirație să mă duc cu piciorul. Suntem o echipă. Când nu funcționez eu, mă ajută ei, și invers”, a spus Ștefan Târnovanu.

Ștefan Târnovanu a vorbit și despre jocurile psihologice făcute înaintea penalty-ului ratat de Andrei Ivan: „Nu știu dacă se numește circ. Am încercat să întârziem cât mai mult, să îl enervez, să își piardă concentrarea. Am stat pe mijloc, vorbisem și cu antrenorul portarilor. Mă bucur pentru noi, a fost bine că a lovit mingea greșit”.

VIDEO. Ivan s-a făcut de râs la cea mai încinsă fază din Universitatea Craiova - FCSB

VIDEO CU GOLUL. Andrea Compagno, reușită de „9” veritabil pentru 0-1 în Universitatea Craiova - FCSB

VIDEO Mutu a analizat-o pe CFR și afirmă: „E favorita numărul 1 la titlu” + Cum crede că îl poate învinge pe Dan Petrescu

Reacția lui Elias Charalambous când a văzut că Marius Șumudică a luat tricoul lui Cristiano Ronaldo: „Cred că e mai bun ce am eu, nu?”

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!