FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI - DINAMO 0-2

Dennis Politic, euforic după succesul cu FC Botoșani: „Suntem foarte fericiți, ne-am luptat pentru fiecare minge”

Dennis Politic

Articol de - Publicat luni, 18 decembrie 2023 22:20 / Actualizat luni, 18 decembrie 2023 22:29

Dinamo a câștigat cu FC Botoșani, scor 2-0, în etapa #20 din Superliga. Dennis Politic a deschis scorul în minutul 23 cu un șut de senzație din afara careului și a deschis calea pentru prima victorie a „câinilor” după 4 luni.

Gigi Becali s-a răzgândit! Nu-l mai vrea la FCSB: „Nu mi-a plăcut! E un fel de Rotariu”
FCSB

Dennis Politic: „Suntem foarte fericiți, sper să continuăm așa”

„Cel mai important lucru e că am reușit să câștigăm și să obținem cele 3 puncte. Suntem fericiți! Ne-am luptat de foarte mult timp să obținem această victorie, sper să continuăm așa. Suntem foarte fericiți!

FC Botoșani - Dinamo, 18 decembrie 2023 / FOTO: Ionuț Tabultoc
+28 FOTO

După cum s-a văzut și în teren, ne-am dorit foarte mult victoria. Ne-am luptat pentru fiecare minge, fiecare dintre noi a dat totul. Mă bucur că am ieșit învingători de pe teren, mă bucur că am câștigat. Trebuie să o luăm pas cu pas, să încercăm să câștigăm cât mai multe meciuri și să obținem cât mai multe puncte”, a declarat Dennis Politic la Digi Sport Special.

VIDEO. Reacția „câinilor” după golul superb reușit de Dennis Politic în meciul cu FC Botoșani

Vezi și alte știri:

Premierul Ciolacu a aprobat cei 1,5 milioane de euro pentru clubul cu probleme » Banii vin din fondul de rezervă, pentru plata salariilor
BUGET
Colțescu a comis-o și în Botoșani - Dinamo » Un penalty clar ignorat și o fază controversată în celălalt careu: „Hoților!”
Botoșani - Dinamo

Isterie în Turcia, la prezentarea lui Mourinho la Fenerbahce! » Lusitanul a venit pe mare și a vorbit în fața a 45.000 de oameni: „Voi mă iubiți înainte de victorii”
Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!