FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - RAPID

FOTO Au cerut penalty chiar în finalul reprizei din CFR Cluj - Rapid » Primul verdict al expertului în arbitraj

Articol de - Publicat duminica, 05 mai 2024 22:22 / Actualizat duminica, 05 mai 2024 22:40

CFR Cluj - Rapid. La finalul unei prime reprize cu 3 goluri și o întoarcere de scor, giuleștenii au cerut un penalty la o intrare a lui Camora.

Căpitanul de la CFR Cluj s-a dus prin alunecare în încercarea de a-l deposeda pe Braun. Fundașul Rapidului se dusese să tragă la poartă, dar a ratat mingea și a existat un contact cu Camora.

Șumudică și-a ales echipa: „În seara asta semnez, dacă vreau. Mai stau până miercuri”
OFERTĂ

FOTO. Fază controversată la CFR Cluj - Rapid. Explicația lui Marius Avram

Arbitrul Marian Barbu nu a acordat nimic și a fost confirmat din camera VAR de Iulian Dima și Stelian Slabu. Barbu nu a mai fost chemat la monitorul de la marginea terenului și a dictat finalul reprizei. Ulterior, camerele l-au surprins cum le explica celor de la Rapid decizia luată.

Marius Avram, fost arbitru internațional, consideră că decizia „centralului” a fost corectă și a explicat motivul.

„Braun a luftat acolo și l-a lovit pe Camora cu piciorul. Este un contact provocat de atacant, care nu joacă mingea și intră în Camora.

Marian Barbu a făcut semn că s-a analizat și că nu este penalty, apoi le explica jucătorilor că nu a fost. Arăta că jucătorul Rapidului a provocat contactul. Decizie corectă”, a declarat Marius Avram, la emisiunea „Digi Sport Special”.

VIDEO. CFR Cluj - Rapid » Dan Petrescu, primire călduroasă la revenirea în Gruia

Mesajul apărut în locul galeriei Rapidului la meciul cu CFR Cluj, în timp ce Șucu își ocupa locul la „oficială”

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga