FOTBAL  »  Superliga  »  FCU CRAIOVA - DINAMO

Kopic, prima reacție după FCU Craiova - Dinamo: „Altul era planul”

Zeljko Kopic/ foto Cristi Preda (GSP) +35   FOTO
Zeljko Kopic/ foto Cristi Preda (GSP)

Articol de - Publicat sambata, 20 aprilie 2024 19:56 / Actualizat sambata, 20 aprilie 2024 19:56

FCU Craiova - Dinamo 1-1. Zeljko Kopic, antrenorul „câinilor”, a comentat remiza din Bănie.

Dinamo a fost egalată în minutul 90 de Blănuță, iar Kopic crede că echipa lui merita victoria cu FCU Craiova.

Egalul care nu ajută pe nimeni! FCU Craiova și Dinamo s-au împiedicat una de alta + clasamentul din play-out
FCU CRAIOVA - DINAMO

Ce a declarat Zeljko Kopic, după FCU Craiova - Dinamo

„Nu ne-am câștigat duelurile din finalul meciului și am primit gol. În prima repriză am controlat meciul, am marcat, planul era să marcăm și al doilea gol. Nu am vrut să ne mai asumăm riscuri în ultimele 10-15 minute. Cred că meritam mai mult după evoluția aceasta.

Acum trebuie să ne pregătim pentru meciul cu Botoșani. În ultimul meci am câștigat noi pe final, dar s-a întâmplat des să primim și noi gol pe final. E foarte greu când primești gol pe final de meci, e greu să te pregătești pentru următoarea partidă”, a declarat Kopic, la Digi Sport.

Ne-am pierdut concentrarea pe final din nou. Acum trebuie să ne concentrăm pe următorul meci, cu Botoșani, toate gândurile trebuie să meargă spre acel meci. Poate e și ceva mental, dar și fizic. N-au avut mari ocazii, doar acea centrare de la gol. Puteam să mă poziționez și eu mai bine, am încercat să îi iau fața atacantului, dar mingea m-a depășit.

- Darko Velkovski, fundaș Dinamo

Clasamentul din play-out

VIDEO. Suporterii craioveni i-au întâmpinat pe cei dinamoviști în gară pentru a striga un mesaj la unison

Pîrvu își apără jucătorul, după două greșeli imense: „Nu e doar el în echipă”
VOLUNTARI
Tony s-a dus la un adversar, imediat după prima victorie la Iași: „I-am spus asta!”