INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  FULHAM - ARSENAL

FOTO Arsenal continuă cursa spre titlu » Victorie fără drept de apel cu Fulham! Clasamentul din Premier League

Arsenal - Fulham // FOTO: Guliver/GettyImages +6   FOTO
Arsenal - Fulham // FOTO: Guliver/GettyImages

Articol de - Publicat duminica, 12 martie 2023 16:00 / Actualizat duminica, 12 martie 2023 17:58

Arsenal s-a impus clar pe terenul lui Fulham, scor 3-0, în runda cu numărul 27 din Premier League.

„Tunarii” păstrează un avans de 5 puncte față de urmăritoarea Manchester City. Arsenal a rezolvat rapid deplasarea de pe „Craven Cottage”.

Cu Leandro Trossard în formă maximă, primul fotbalist din istoria Premier League cu 3 pase decisive într-o repriză, „tunarii” au făcut spectacol. Gabriel, Martinelli și Odegaard au semnat reușitele.

+2 FOTO

Arsenal, victorie lejeră cu Fulham

În partea secundă, Arteta a ordonat un pas în spate. Ramsdale a salvat liderul în câteva situații, iar alt moment important a fost cel al revenirii lui Gabriel Jesus.

Arsenal conduce clasamentul din Premier League, cu 66 de puncte, 5 peste Manchester City. Fulham rămâne pe 8.

FINAL » Fulham - Arsenal 0-3

Fulham - Arsenal, echipele de start

Fulham: Leno - Tete, T. Adarabioyo, Ream, Robinson - Reed, Lukic - Reid, Pereira, Solomon - Mitrovic
Antrenor: Marco Silva

Arsenal: Ramsdale - White, Saliba, Gabriel, Zinchenko - Odegaard, Thomas, Xhaka - Saka, Trossard, Martinelli
Antrenor: Mikel Arteta

Stadion: Craven Cottage
Arbitru: David Coote

Schalke - Borussia Dortmund, spectacol într-un nou episod din derby-ul Ruhr-ului » Patru goluri în Revierderby!

Tragedie în fotbalul românesc! Jucătorul din Liga a 2-a a murit înecat în râul Olt
Liga 2

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring