INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LIGA NAȚIUNILOR

Rezultatele de luni din Liga Națiunilor » Victorii importante pentru Norvegia și Italia + Surpriza serii

Italia a marcat în Olanda prin Nicolo Barella // foto: Guliver/gettyimages

Articol de GSP - Publicat luni, 07 septembrie 2020 03:08 / Actualizat marti, 08 septembrie 2020 00:04

Vineri s-au jucat 8 dueluri de astăzi din Liga Națiunilor.

Vezi AICI programul integral din Liga Națiunilor și clasamentele actualizate!

Grupa României a avut cele mai spectaculoase meciuri, tricolorii învingând cu 3-2 în Austria, în timp ce Norvegia a zdrobit Irlanda de Nord, scor 5-1 la Belfast.

Surpriza serii a reprezentat-o înfrângerea Albaniei cu Lituania, 0-1, în timp ce Italia și-a adjudecat cel mai echilibrat duel al rundei, 1-0 cu Olanda. Polonia a învins-o pe Bosnia și Herțegovina, pentru care Elvir Koljic, atacantul Craiovei, a fost titular.

Albania - Lituania 0-1

Ansu Fati, direct în istorie după ultimul meci din Liga Națiunilor: a doborât un record prestigios al „Furia Roja”

Ungaria, posibila adversară a României în finala barajului, aproape de o răstunare de scor fantastică în fața Rusiei

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!