INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  FCSB - NORDSJAELLAND

foto Compagno a cedat nervos! Gestul făcut la schimbare

Înlocuit în minutul 61, cu Vali Gheorghe, Andrea Compagno a cedat nervos

Articol de - Publicat joi, 10 august 2023 23:15 / Actualizat vineri, 11 august 2023 00:19

FCSB - Nordsjaelland. Înlocuit în minutul 61, cu Vali Gheorghe, Andrea Compagno a cedat nervos.

Italianului i-a picat rău înlocuirea, deși jucase modest până atunci, iar când a ajuns la banca de rezerve a lovit unul dintre fotolii cu piciorul și a bătut palma nervos cu Charalambous:

Compagno a cedat nervos! Gestul făcut la schimbare

Duminica trecută fusese introdus abia la pauză în derby-ul cu CFR (1-0), a marcat golul victoriei dintr-un penalty obținut tot de el, însă atunci, la final, a reușit să-și ascundă frustrarea, în fața camerelor de luat vederi.

[Te simți apreciat 100% aici?] E ciudat, ce pot să zic? (n.r. - moment în care Compagno începe să râdă) Dar nu mă gândesc la asta. Încerc să dau totul, să mulțumesc patronul și staff-ul tehnic. Normal că toată lumea vrea să joace toate minutele, să fie pe teren de la început. E important că am câștigat acest meci, nu contează că am marcat eu
Andrea Compagno după CFR

"Nu-mi place să spun că unii jucători sunt rezerve. Vreau să cred că am jucători care pot schimba soarta meciurilor. Iar Compagno e un jucător care a schimbat jocul, nu e rezervă, e un «game-changer»(n.r - expresie informală, adică inovator, revoluționar).

Atitudinea lui a fost extraordinară, ne-a ajutat foarte mult să câștigăm cele trei puncte", a comentat atunci Elias Charalambous.

SUPERLIGA / Golul lui Andrea Compagno cu CFR Cluj, care a declanșat nebunia în Ghencea

Cu om în plus 30 de minute, FCSB n-a tras pe poarta lui Nordsjaelland! Atmosferă fabuloasă, probleme de arbitraj și calificare amânată
FCSB - NORDSJAELLAND 0-0
Charalambous și Pintilii, lovitură primită înainte de FCSB - Nordsjaelland » De ce au fost nevoiți să îl schimbe pe Adrian Șut
FCSB - Nordsjaelland

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!