ALTELE  »  TINERET  »  UNDER 21

Reprezentativa Under 21 a României a învins Polonia cu 2-1

Articol de GSP - Publicat marti, 17 noiembrie 2009 00:00

România a învins azi Polonia, cu scorul de 2-1, într-un meci amical al echipelor de tineret Under 21, desfăşurat la Chiajna. Golurile reprezentativei noastre au fost marcate de Liviu Ganea, în minutul 51, şi de Gardoş, în minutul 87.

Liviu Ganea a deschis scorul în minutul 50, la cinci minute după ce a intrat pe teren, cu un un lob care s-a oprit în vinclul porţii poloneze, însă oaspeţii au reuşit să egaleze în minutul 70, prin Tyrala, al cărui şut dintr-o lovitură liberă de la 18 metri l-a surprins pe Cezar Lungu.

Golul victoriei a fost reuşit de Florin Gardoş, jucător legitimat la Concordia Chiajna, în minutul 87, când a profitat de o indecizie a defensivei poloneze şi a marcat cu un şut de la 8 metri.

Emil Săndoi a folosit următoarea formulă de joc: C. Lungu (Straton 82) - Măţel (I. Neagu 69), Papp, Mladen (Gardoş 75), Melinte - A. Ionescu (C. Cristea 77), Achim (Gângioveanu 59), Bicfalvi (Gh. Grozav 80), Pârvulescu (Râpă 64) - Alibec (L. Ganea 46), Răduţă.

Arbitrul partidei a fost bucureşteanul Radu Petrescu, ajutat la cele două linii de Valentin Avram, fiul preşedintelui CCA, Vasile Avram, şi Andrei Constantinescu. La meci au fost prezenţi aproximativ 200 de spectatori.

Sursa: NewsIn

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Au apărut imaginile cu cel mai nou stadion din Superliga: „Facem echipă acum”
Joan Laporta, în România! Imagini tari din această seară: „Știți de ce n-au fost invitați Hagi și Popescu?”
Transfer de ultim moment în Superliga! » A semnat și a fost prezentat de noul club

EXCLUSIV „Pe băiatul meu îl cheamă Vladimir, după Vladimir Putin!” » O campioană a României, interviu fără rezerve: „Jocurile Olimpice NU au fost un succes!”

„Am avut prime de la FCSB”, la 4 ani după Cazul Valiza! » Interviu-BOMBĂ cu Marian Cristescu despre o carieră plină de povești: „Budescu îl lua de urechi pe băiatul lui Ioan Niculae” + „Răzvan Lucescu ne-a legat cu sfoara”