Postat de calinescu_ pe 04 Februarie 2015, 09:58

MIJLOCUL E MAREA PROBLEMA ....!!!! MARIAN CRISTESCU SI GRIGORE , COPII LUI "VAMA" , N-AU FATZA DE DINAMO ....!!! UNUL A VENIT ACCIDENTAT IAR CELALALT E LOSERUL LUI ASTRA ....!!! LA MIJLOC NE MAI TREBUIE 2 INCHIZATORI LANGA BOUBACAR ....!!!

ieri la un alt articol ziceai ca nu mijlocasi ii trebuie lui dinamo ci fundasi centrali,azi te-ai sucit!!!! si care mijlocas a venit accidentat??? cristescu nu e bun de dinamo??? lasa ca au fost elton,miranda si boubacar hai ma ce dreaq despre ce vb ??? dar tu oricum am vazut ca esti gigi-contra la tot ce face stanciu de cand a venit,asta e problema ta,dar nu mai abera

mult de lucru la omogenizare si raman la pararea ca ne mai trebuie minim 1 stoper

redbuldog
redbuldog  •  04 Februarie 2015, 10:02
Postat de d_3amon pe 04 Februarie 2015, 09:48

si astea in conditiile in care la Dinamo din primul 11 au inceput 6 jucatori noi veniti in aceasta vara era normal ca Dinamo sa sufere la relatii de joc. repriza a doua a apartinut rusilor clar, Dinamo a facut mai multe schimbari, a facut pasul in spate, s-a aparat mai aproape de propria poarta si n-a mai presat adversarul pana in 16-le lor cum facuse in prima repriza, au fost mai multe ocazii in repriza a doua la poarta noastra, dar multe venite din greseli ale fundasilor(durimel si-a lasat adversarul singur cu portarul) sau contre venite pe greseli la constructie. Goian a jucat surprinzator de bine, Grozav a inceput si el foarte bine, o sa fie castiguri importante in retur.

Sunt de acord partial..dar hai sa nu-i laudam pentru merite minimaliste!Jocul pare pe un trend ascendant,dupa ce se cristalizeaza putin relatiile de joc,se stabileste o formula de echipa,si jucatorii revin la potentialul fizic normal,sunt sigur ca vor apare si rezultatele...!Ce ma dezamagit aseara au fost,slabiciunile liniei de mijloc si chiar de fund ,sa vazut imdeiat ce-au iesit Grigore si Goe,prea multe mingii pierdute in fata apararii,iar in atac sa marsat pe actiuni individuale,nu am vazut o schema,nu au aparut 3 pase successive intre atacanti,iar cand totusi au avut ocazia sa o bage'n poarta rusilor,si-au cam dat cu stangu'n dreptu,e totusi amatorism in tratarea acestor faze,mai e mult

calinescu_
calinescu_  •  04 Februarie 2015, 09:58

d_3amon
d_3amon  •  04 Februarie 2015, 09:48
Postat de d_3amon pe 04 Februarie 2015, 09:43

mda probabil nici n-a vazut meciul cel care a scris articolul, ori e 5telist convins. ori poate n-a auzit de adversarii cu care am jucat, cum ar fi corluka cu peste 100 de meciuri in premier league la tottenham si a mai jucat pe la modestele man city sau leverkusen, jucator de 10 mil , la fel ca pavlyuchenko alt jucator cu multe prezente in premier league si champions league. am intalnit o echipa puternica, cu lot de 100 de mil de euro, si in prima repriza Dinamo n-a arata rau de loc, joc modern cu presing avansat, cu linia de fundasi la centrul terenului de multe ori, joc rapid pe faza ofensiva cu multe pase din prima si devieri, cu cate 2 ocazii mari de fiecare parte.

d_3amon
d_3amon  •  04 Februarie 2015, 09:43

tiberiu33
tiberiu33  •  04 Februarie 2015, 09:31

ati uitat sa scrieti ce buget au cei de la Lokomotiv ...valoare lui dinamo s-a vazut in min 5 ...cand Matei a trimis mingea in balarii ...din 5 metri ...sau legendarii Marius ...care 45 de min nu au atins mingea ..

tiberiu33
tiberiu33  •  04 Februarie 2015, 09:24

mai de ras v-ati facut voi gsp-ul ati scris aseara niste jucatori de la dinamo care nici nu au jucat ....dar nah gsp-ul are alta treaba sta in garaj la tucudean ....in carciuma la tamas

reddogsv
reddogsv  •  04 Februarie 2015, 09:14

Ce sa va mai spun? Ce imi e 0-1 cu Lokomotiv si ce imi e 0-2 cu Sturm Graz? Important e ca la TV se transmite doar meciurile echipei fara traditie, palmares si istorie fcsb!