FOTBAL  »  AMICALE  »  MARBELLA

Poli a cedat în faţa lui Dinamo Moscova, 1-3. Toate golurile, înscrise în patru minute!

Articol de GSP - Publicat duminica, 12 februarie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 12 februarie 2012 19:58

După înfrîngerea din meciul cu ŢSKA Moscova, Poli Timişoara a dat piept din nou cu unul din granzii Rusiei, Dinamo Moscova

Meciul s-a încheiat cu victoria ruşilor, scor 1-3. În prima repriză, ocaziile mai mari le-au aparţinut moscoviţilor, care au lovit de două ori unul din buturile porţii timişorene, prin Kuranyi (13) şi Dszudszak (22). În plus, Kirev a fost în zi bună, reuşind să respingă cîteva şuturi grele trimise de oponenţii săi.

Golurile au venit în ultimele zece minute. Mai întîi, Kokorin a deschis scorul, după o pasă venită de la Misimovic (83), reuşind imediat şi "dubla" (84). Rocha a răspuns cu un şut de la marginea careului, transformat în gol (85), iar Smolov a închis tabela, 3-1 (86).

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”
Altele
Singurul fotbalist pe care Gică Hagi nu vrea să îl vândă: „Construiește echipa în jurul lui!” » Ar fi refuzat oferta de la Rapid

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat