FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  STEAUA - FCM TG. MUREŞ 3-1

FOTO Victorie în cîrje » Steaua a învins Tg. Mureş cu 3-1, într-un meci terminat în opt jucători

Steaua - FCM Tg. Mureş Foto: Rae Krishan +34   FOTO
Steaua - FCM Tg. Mureş Foto: Rae Krishan

Articol de GSP - Publicat joi, 27 septembrie 2012 00:00 / Actualizat joi, 27 septembrie 2012 23:30

Steaua s-a calificat în optimile Cupei României, învingînd FCM Tg. Mureş cu 3-1.

"Roş-albaştrii" au deschis rapid scorul, după ce Prepeliţă a obţinut un penalty în minutul 13. Gardoş a fost foarte aproape să o coste pe Steaua calificarea, fiind eliminat în minutul 31, după ce a văzut al doilea galben. Opt minute mai tîrziu, oaspeţii au revenit pe tabelă, marcînd prin Dîlbea.

Imediat după pauză, Nikolici (48) şi Mihai Costea (50) au închis tabela. "Militarii" au terminat însă în opt meciul, Szukala şi Pîrvulescu accidentîndu-se.

Echipele de start
Steaua: Stanca - G. Matei, Martinovici, Dumitraş, Pîrvulescu - Prepeliţă, Gardoş, L. Filip - T. Bălan, Machado, M. Costea
Rezerve: Tătăruşanu, Szukala, Puşcaş, Roşu, Ad. Popa, Nikolici, Rocha
FCM Tg. Mureş: Abraham - Vagner, Pascariu, E. Nicu, L. Szilagyi - Precup, Pădureţu, Dîlbea, Şaim - Huiban, C. Cristea

Min 76
Szukala s-a accidentat şi nu mai poate continua partida. Steaua termină meciul în nouă jucători
Min 50 Gol Steaua!
Mihai Costea pătrunde în careu, driblează un adversar şi îl învinge pe Abraham cu un şut la colţul lung
Min 48 Gol Steaua!
Mihai Costea trimite excelent în faţa porţii, iar Nikolici înscrie din cădere
Min 46
Nikolici vede galben pentru o intrare dură şi este aproape să îl vadă şi pe al doilea pentru proteste
Min 21 -
Huiban pătrunde în partea stîngă, dar centrarea sa depăşeşte toţi jucătorii din careu
Min 17 -
Florin Gardoş vede galben pentru un fault asupra lui Huiban
Min 13 - Gol Steaua!
Mihai Costea înscrie din penalty cu o "scăriţă"
Min 12 -
Pascariu îl faultează în careu pe Prepeliţă, iar arbitrul dictează penalty. Fundaşul ardelenilor este avertizat
Min 6 -
Tibi Bălan încearcă să-l lanseze pe Machado, dar Abraham ajunge primul la mingea
Min 1 -
Tibi Bălan recuperează un balon în careu, aşteaptă demarcarea lui Machado, dar preferă şutul
A început meciul!

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Patronul milionar care merge cu metroul în București: „Fac socoteala, ies mult mai ieftin!”
Danezul care a venit să joace la Dinamo a rămas surprins de București: „Asta am făcut în prima zi” + Cum s-a trezit cu 50 de cenți în cont

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”