FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID

EXCLUSIV Aaron Boupendza a rupt tăcerea în scandalul legat de transferul la Rapid: „Nu am semnat nimic”

Aaron Boupendza
Aaron Boupendza

Articol de - Publicat joi, 26 decembrie 2024 20:55 / Actualizat joi, 26 decembrie 2024 20:55

Într-un interviu acordat Gazetei Sporturilor, gabonezul Aaron Boupendza (26 de ani) a vorbit despre transferul său la Rapid și despre scandalul iscat.

Înainte de a ajunge în Giulești, Aaron a fost prezentat de Zamalek. Ulterior a semnat cu Rapid, iar egiptenii l-au dat în judecată, dar a primit între timp dreptul de a juca la formația alb-vișinie.

Aaron Boupendza: „Nu am semnat nimic cu Zamalek”

- Legat de transferul tău a fost un adevărat scandal. Ce s-a întâmplat?
- Nu, nu e ceva așa de grav. Acum totul e în regulă, Rapid a făcut tot ce trebuie la FIFA. M-a dorit foarte mult. Totul e bine acum. Zamalek m-a dorit, dar nu am semnat nimic. Am preferat Rapid și sunt foarte fericit. Cred că acest proiect e foarte interesant.

- Ai emoții legate de proces?
- Nu, nu. Totul e în regulă.

- A fost grea așteptarea până să joci?
- A fost o perioadă de acomodare. Dar am lucrat foarte bine cu antrenorul și cu staff-ul. Acum totul e foarte bine, mă simt excelent. Sunt tratat foarte bine aici, și de staff și de vestiar.

- Lumea are așteptări mari de la tine. Simți presiunea?
- E ceva normal. Sunt jucător profesionist și nu e prima dată când schimb echipa. Da, e un stres pentru că nu știi ce se va întâmpla. Dar încerc să mă concentrez la ce am de făcut.

- Sunt așteptări mari la Rapid, dar echipa nu e aproape de primele locuri. Crezi că aveți șanse la play-off?
- Da. Avem o echipă bună. Avem jucători tineri, dar și cu experiență. Formăm un lot bun. În plus, ne revin și jucătorii care au avut probleme. Dacă vom avea atitudine, vom reuși să ne îndeplinim obiectivul.

Uneori proiectul nu e ceea ce îmi doresc eu. A venit o altă echipă, mi-a arătat planurile, m-a dorit foarte mult. Dacă mă simt bine undeva, rămân. Dacă există o ofertă mai bună, plec. Nu contează unde joc. Fotbalul e universal. Vreau să mă bucur de moment.

Totul e foarte important. Muncim pentru bani și pentru trofee.

– Aaron Boupendza

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:

„Am găsit hygge și în București” » La 3 luni după ce fetița lui a alunecat în lacul Herăstrău, dinamovistul Olsen numește lucrul care l-a surprins în România

Cine pune mâna pe clădirea-fantomă de lângă stadionul Dinamo: „Mai întâi să avem terenul” » Paragină în locul unde ar fi trebuit să apară un mega-proiect


Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează
Close