FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - FARUL

FOTO + VIDEO Două accidentări în prima repriză la Rapid - Farul » Cristi Săpunaru a dat cu ghetele de pământ când a părăsit terenul

Cristi Săpunaru a părăsit accidentat terenul la meciul cu Farul / Foto: Ionuț Iordache GSP +5   FOTO

Articol de , , , - Publicat luni, 21 octombrie 2024 21:48 / Actualizat luni, 21 octombrie 2024 22:23

Cristi Săpunaru, căpitanul Rapidului, s-a accidentat în prima repriză a meciului cu Farul și a fost schimbat în minutul 43, fiind înlocuit cu Cristian Ignat. Săpunaru a dat cu ghetele de pământ în momentul părăsirii terenului, acuzând probleme la gleznă.

Dragoș Nedelcu, mijlocașul Farului, s-a accidentat și el în prima repriză, fiind nevoit să părăsească terenul pe targă, fiind înlocuit cu mijlocașul de 16 ani Alexandru Constantin în minutul 28.

Controale „la sânge” la intrarea în Giulești » Dan Șucu, Ciprian Marica și Victor Angelescu n-au scăpat de Jandarmerie! Și Daniel Niculae a fost vizat
RAPID - FARUL

VIDEO. Cristi Săpunaru a dat cu ghetele de pământ când a părăsit tereul și a scandat alături de galerie împotriva Stelei

Cristi Săpunaru a părăsit terenul șchiopătând după ce a acuzat probleme la glezna stângă. Căpitanul Rapidului nu a neglijat însă galeria și s-a îndreptat către galerie, alături de care a scandat suburban împotriva Stelei.

Cristi Săpunaru s-a accidentat la meciul cu Farul / Foto: Ionuț Iordache GSP

Același derapaj a fost făcut și de Marius Șumudică, imediat după golul de 3-0 reușit de Rapid. Șumudică a fost chemat de către galeria Rapidului și s-a conformat imediat, făcându-le pe plac ultrașilor.

Săpunaru a fost integralist în 3 din ultimele 4 meciuri ale Rapidului. Ajuns la 40 de ani, căpitanul Rapidului a bifat astăzi meciul cu numărul 7 în acest sezon al Superligii. Săpunaru a ieșit de pe teren la scorul de 3-0 în favoarea Rapidului, după golurile marcate de Andrei Borza în minutul 13, Claudiu Petrila în minutul 30 și Alexandru Pașcanu în minutul 40.

Dragoș Nedelcu a părăsit terenul pe targă

Dragoș Nedelcu, mijlocașul Farului, a părăsit terenul pe targă în minutul 28, după un duel unu la unu cu Aaron Boupendza.

Dragoș Nedelcu, accidentat la meciul cu Farul / Foto: Ionuț Iordache GSP
+5 FOTO

Nedelcu a acuzat dureri cumplite la genunchiul stâng și a fost scos cu targa de pe teren.

Dragoș Nedelcu se afla la a zecea apariție din acest sezon, dar nu a fost integralist în niciun meci. Gică Hagi a ales să-l înlocuiască pe Nedelcu cu puștiul de doar 16 ani, Alexandru Stoian, care se află la a cincea apariție în această stagiune.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Fosta soție a lui Claudiu Niculescu a făcut senzație în tribune la Rapid - Farul! A atras toate privirile: „Sunt cu ochii pe David”
Marius Șumudică, gest suburban după al treilea gol al Rapidului » Derapajul antrenorului care a purtat o geacă de 1.800 de euro pe Giulești
Denis Alibec, distrus după ce Farul a fost umilită de Rapid: „Cea mai rușinoasă înfrângere din cariera mea”

"M-am născut în Siberia, într-un oraș doar de militari". Mutată la București în 2003, Tania a ajutat sute de români

„Ți s-a propus să trișezi?” » Tătărușanu răspunde la 10 întrebări delicate: „A ieșit scandal în vestiar” / „Atunci am vrut să mă las!”