FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAȘI - UNIREA SLOBOZIA

Adrian Mihalcea, exasperat după o nouă decizie VAR împotriva echipei sale: „M-a sleit de puteri!”

Articol de , - Publicat luni, 21 octombrie 2024 22:36 / Actualizat luni, 21 octombrie 2024 22:41

Adrian Mihalcea, antrenorul Unirii Slobozia, s-a declarat exasperat de deciziile VAR după înfrângerea echipei sale în deplasare cu Poli Iași, scor 0-1.

Unirea Slobozia a marcat în minutul 90+2 prin Filip Ilie, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid după aproximativ 7 minute de analiză din cabina VAR. Apoi, Unirea Slobozia a ratat un penalty în minutul 90+15 prin căpitanul Constantin Toma.

Marius Șumudică, gest suburban după al treilea gol al Rapidului » Derapajul antrenorului care a purtat o geacă de 1.800 de euro pe Giulești
RAPID - FARUL

„Am fi meritat un punct. Am început slab meciul fără agresivitate, nu am fost în stare să ajungem la poarta adversă în prima repriză. La pauză am schimbat inspirat, am riscat, am adus mai mulți jucători în preajma careului, am avut dăruire și a apărut un final extrem de palpitant.

VAR-ul însă m-a sleit de puteri. La golul anulat a fost a șasea decizie VAR împotriva noastră din acest campionat. Șase din șase! Am mai ratat apoi și un penalty... Eu sunt călit, rezist, am trăit și acel 4-5 din Dinamo – Foresta. Nu dezarmăm, toate aceste lucruri se vor întoarce. Nu sunt supărat pe Toma că a ratat penalty”, a declarat Adrian Mihalcea la conferința de după meciul cu Poli Iași.

Emil Săndoi: „Mă nemulțumesc ultimele minute”

Sunt mulțumit de rezultat și de evoluția echipei în cea mai mare parte a jocului. Mă nemulțumesc ultimele minute și cum au intrat unii jucători care trebuiau să aducă prospețime, luciditate.

Am gestionat foarte bine partida până spre final, apoi ne-am bramburit, n-am fost lucizi. Astfel, adversarul ne-a dominat și ne-a pus mari pobleme cu mingile lungi cu care a jucat. În plus, am făcut un henț inexplicabil la ultima fază. Până la urmă e foarte important că nu am luat gol și am câștigat. Sunt mulțumit de punctele acumulate în cele cinci meciuri de când sunt la Poli”, a declarat Emil Săndoi, după a treia victorie consecutivă acasă a echipei sale.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Fosta soție a lui Claudiu Niculescu a făcut senzație în tribune la Rapid - Farul! A atras toate privirile: „Sunt cu ochii pe David”
Denis Alibec, distrus după ce Farul a fost umilită de Rapid: „Cea mai rușinoasă înfrângere din cariera mea”

"M-am născut în Siberia, într-un oraș doar de militari". Mutată la București în 2003, Tania a ajutat sute de români

„Ți s-a propus să trișezi?” » Tătărușanu răspunde la 10 întrebări delicate: „A ieșit scandal în vestiar” / „Atunci am vrut să mă las!”