FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ-U CLUJ 2-3

Adrian Păun, marcatorul unui gol spectaculos: „Este frustrant să pierzi așa, sunt supărat”

Adrian Păun a jucat în 307 meciuri la CFR Cluj, reușind 29 de goluri și 31 de pase decisive / Foto: Imago

Articol de - Publicat luni, 05 august 2024 00:25 / Actualizat luni, 05 august 2024 05:00

Adrian Păun (29 de ani), marcatorul unui gol spectaculos în partida CFR Cluj - „U”Cluj, scor 2-3, a comentat eșecul înregistrat în această seară.

Adrian Păun, căpitanul CFR-ului din prima repriză, a prefațat, de asemenea, „dubla” din turul trei preliminar UEFA Conference League.

CFR Cluj - U Cluj

Adrian Păun: „Păcat, 40 de minute în prima repriză am controlat meciul”

Adrian Păun consideră că CFR a făcut o primă repriză bună și ar fi meritat un punct din această înfruntare.

„Am jucat un derby, din păcate nu am putut să câștigăm. Îmi era dor de un derby, n-am mai jucat de 8 ani și din păcate n-am reușit să câștigăm. Îmi pare rău pentru familiile noastre, pentru toată lumea.

Păcat, 40 de minute în prima repriză am controlat meciul, după aceea au avut și ei ocazii. Au avut și ei ocazii, a doua repriză au început-o mai bine, a fost 2-1, am reușit să egalăm și au reușit să ne dea golul victoriei. N-am putut să mai scoatem un punct. Este frustrant, sunt supărat, un derby este un derby și când pierzi nu este plăcut deloc.

Chiar după ce au marcat din penalty am ieșit. Păcat, păcat că am condus, am reușit să egalăm. Cred că un punct meritam și noi în această seară. Îmi pare rău pentru suporteri. Știu că e frustrant și trist să pierzi un derby, dar acum trebuie să ne concentrăm pe Europa, pentru că ne așteaptă o dublă foarte grea”, a declarat Adrian Păun.

Adrian Păun: „Maccabi e o echipă arțăgoasă”

Adrian Păun a prefațat întâlnirea cu Maccabi Petach Tikva, din turul trei preliminar Conference League. Manșa tur pe care CFR o joacă în deplasare se joacă pe 8 august de la ora 21:00.

„Am jucat împotriva lor în Israel un sezon, pentru că ei au promovat sezonul trecut. Sunt câștigătorii Cupei. Li s-a schimbat antrenorul, au plecat jucătorii care au contribuit la câștigarea Cupei. E o echipă arțăgoasă, vom analiza și vom ști ce să facem la ora meciului”, a declarat Adrian Păun la flash-interviu.

Următoarea etapă de campionat pentru CFR Cluj va fi acasă, în Gruia, împotriva nou-promovatei Unirea Slobozia.

Match Quiz Rapid - Sepsi

Te pricepi la fotbalul din Superligă? Plasează gratuit predicțiile tale și câștigă premiile puse în joc!

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Helmut Duckadam a fost operat pe cord deschis » Primele informații: rămâne în spital până cel puțin luni!
Stiri extrasport
Intră CFR Cluj în insolvență? » Ioan Varga are datorii de peste 60 de milioane de euro pe care trebuia să le achite de 6 ani!

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”