FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - PANDURII, DUMINICĂ, GSP TV, ORA 20:30 ŞI FAZE VIDEO ÎN TIMP REAL PE GSP.RO, ORA 15:00

Alex Piţurcă avertizează Dinamo: "Venim să vă batem!"

Articol de GSP - Publicat luni, 23 februarie 2009 00:00

Golgeterul Pandurilor Tîrgu Jiu, Alex Piţurcă, spune că echipa sa va aborda meciul cu Dinamo doar la victorie şi că elevii lui Sorin Cîrţu nu concep să piardă în Ştefan cel Mare.

"Sîntem pregătiţi pentru retur şi abia aşteptăm să intrăm pe teren. Ne aşteaptă un meci greu cu liderul campionatului, dar Pandurii vor pune mari probleme!", spune Alex Piţurcă. Vezi golul marcat de Piţurcă în turul campionatului, în poarta lui Dinamo

Acesta a adăugat pentru gsp.ro:
"Noi ne-am întărit cu Luţu şi Hidişan, doi fotbalişti foarte tehnici şi atacăm doar victoria la meciul cu Dinamo. Totuşi, şi un egal ar fi un rezultat pozitiv pentru noi.

Cine ştie, poate cu un retur bun de campionat vom putea spera şi la o clasare în zona cupelor europene, ar fi extraordinar pentru noi, dar primordială este evitarea retrogradării".

În tur, scorul a fost 1-1, în meciul disputat de "cîini" pe terenul Pandurilor. Golurile au fost marcate de Torje (minutul 55) şi Alex Piţurcă (minutul 85).

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Patronul milionar care merge cu metroul în București: „Fac socoteala, ies mult mai ieftin!”
Danezul care a venit să joace la Dinamo a rămas surprins de București: „Asta am făcut în prima zi” + Cum s-a trezit cu 50 de cenți în cont

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”