FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID

VIDEO Andreea Esca a „trădat-o” pe Dinamo! » A cântat pe aeroport imnul unei mari rivale

Andreea Esca (52 de ani), prezentatoarea știrilor de la ProTV, a călătorit spre Dubai în același avion în care a făcut-o și lotul Rapidului, care acolo susține cantonamentul de iarnă. +14   FOTO
Andreea Esca (52 de ani), prezentatoarea știrilor de la ProTV, a călătorit spre Dubai în același avion în care a făcut-o și lotul Rapidului, care acolo susține cantonamentul de iarnă.

Articol de , - Publicat luni, 06 ianuarie 2025 13:47 / Actualizat luni, 06 ianuarie 2025 16:28

Andreea Esca (52 de ani), prezentatoarea știrilor de la ProTV, a călătorit spre Dubai în același avion în care a făcut-o și lotul Rapidului, care acolo susține cantonamentul de iarnă.

Andreea Esca recunoștea în urmă cu 4 ani că este susținătoarea celor de la Dinamo încă din copilărie. „Răducioiu era preferatul meu de la Dinamo. A fost coleg de școală cu mine. Eu eram clasa a 8-a, iar el era clasa a 10-a. Deja juca la echipa de tineret și avea un prieten la școală și toată ziua băteau mingea în curtea școlii.

Toate fetele erau leșinate și se uitau la ei cum se joacă. Răducioiu era și foarte drăguț. Era blond, cârlionțat și cu ochi albaștri. De acolo a început pasiunea pentru Dinamo. Am zis că dacă țin cu Dinamo la fotbal, trebuie să țin peste tot, la toate sporturile. Așa s-a întâmplat”, spusese aceasta.

VIDEO. Andreea Esca a zburat spre Dubai alături de Rapid

În dimineața zilei de luni, 6 ianuarie, delegația Rapidului a zburat spre Dubai. În mod întâmplător, în același avion s-a aflat și Andreea Esca, ea fiind surprinsă în timp ce stătea la rând. Abordată de o persoană din delegația giuleștenilor, aceasta a spus: „Nu e echipă mai frumoasă și iubită ca Rapid”, celebrul refren din imnul echipei.

GALERIE FOTO. Andreea Esca

+9 FOTO

Clipul a fost postat pe pagina de YouTube a Rapidului. Andreea Esca a postat pe contul personal de Instagram o fotografie cu câțiva dintre elevii lui Marius Șumudică, în timp ce stăteau la coadă. Aceasta a atașat la fotografie imnul giuleștenilor.

Andreea Esca a „trădat-o” pe Dinamo! » A cântat pe aeroport imnul unei mari rivale
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:

Donald Trump a luat o decizie la care Vladimir Putin poate doar visa!

Exemplul Paris: 500 de străzi devin permanent pietonale, 10.000 de locuri de parcare dispar! În 20 de ani, s-a înjumătățit traficul auto. Cum stă, prin comparație, Bucureștiul


Comentarii (10)
mehigh_ms  •  08 Ianuarie 2025, 00:02
Postat de dinamo_forever_77 pe 06 Ianuarie 2025, 17:40

Dar stadionul....cum ramane cu stadionul? Cat sa mai acceptam aceasta bataie de joc a guvernului? Din 2017 tot trebuia demolat!!! Alo, presedintele clubului DINAMO se aude??????

sa faca stadion pentru 1000 de ametiti?

balderis  •  07 Ianuarie 2025, 15:50

Nu știu ce vă agitați așa voi cei care țineți cu mumau, că doar foarte multe personalități au migrat spre Giulești ! De fapt , eu nu cunosc nici o personalitate din domeniul cultural artistic, care să țină cu dinamu, poate cu excepția Stefan Bănică jr, care n-a putut să țină cu Rapid ca și tac”su , pentru că Rapid era în B la vremea aceia !!!

CiprianBirtea_84  •  07 Ianuarie 2025, 14:33

Dar ea a recitat, nu a cântat.

Vezi toate comentariile (10)
Comentează