FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - GAZ METAN 3-0

ASTRA - GAZ METAN 3-0 // VIDEO Giurgiuvenii continuă parcursul fără greșeală în Liga 1, dar îl pot pierde pe Denis Alibec! Clasamentul la finalul etapei cu numărul 9

Neluț Roșu Foto: Cristi Preda
Neluț Roșu Foto: Cristi Preda

Articol de GSP - Publicat luni, 24 septembrie 2018 23:03

Astra Giurgiu a trecut de Gaz Metan, scor 3-0 (Bahambola '40, N. Roșu '63 '75), și urcă pe poziția secundă în Liga 1. 

Giurgiuvenii, singura echipa neînvinsă în acest sezon, au fost echipa mai hotărâtă în starul partidei. Alibec a pus pentru prima dată în pericol poarta adversă, în minutul 9. Șutul puternic, din unghi, a trecut pe lângă vinclu.

Gazul a ripostat în minutul 39. Caiado a fost la capătul unei centrări trimise de Olaru, dar nu l-a putut învinge pe Iliev. Asta s-a punctat la acțiunea imediat următoare. Begue a recuperat o minge în treimea adversă și a centrat ideal pentru Bahamboula, aflat singur în interiorul careului de 6 metri.

Luis Aurelio a văzut al doilea galben după o intare dură, fără minge, în minutul 55.

Faza golului de 2-0, din minutul 63, l-a avut în centru tot pe Denis Alibec. A păstrat cu noroc controlul balonului, pe care l-a trimis excelent în lateral, la Begue. Assist-ul a venit impecabil, în fața porții, de unde Neluț Roșu a îndeplinit o simplă formalitate.

Golul 3 a fost creat tot de fostul vârf al celor de la FCSB. A trimis o pasă de 20 de metri către Lllullaku, iar albanezul i-a pus mingea pe tavă aceluiași Neluț Roșu, în minutul 75. Alibec s-a accidentat în această acțiune și a izbucnit în lacrimi pe marginea terenului.

 

Astra Giurgiu - Gaz Metan 3-0
Au marcat: Bahambola '40, N. Roșu '63 '75

Astra: P. Iliev - Butean, Erico Da Silva, Cestor Mike Botuli, Radunovici - Biceanu - R. Moise, Llullaku, Begue, Bahamboula - Alibec
Rezerve: D. Lazăr - Daogari Zoua, V. Gheorghe, N. Roșu, L. Buș, R. Crișan, Belu-Iordache
Antrenor: Gheorghe Mulțescu

Gaz Metan: R. Pleșca - R. Romeo, M. Constantin, I. Cristea, Trif - Fofana, Caiado - Coimbra Aurelio, D. Olaru, Ely Fernandes - Fortes
Rezerve: Batista - S. Bușu, Chamed, Stancu, Ivanov, Buziuc, Gomes Pinto
Antrenor: Mihai Teja

Arbitru: Horațiu Feșnic // Asistenți: Valentin Avram, Marius Nicoară // Rezervă: George Rădulescu // Observator: Eduard Dumitrescu
Stadion: Marin Anastasovici (Giurgiu)

Rezultatele etapei cu numărul 9

Clasament Liga 1

 
 

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Nu-și explică decizia lui Mircea Lucescu: „De neînțeles, este jucătorul complet!”
Nationala
Nu-și explică decizia lui Mircea Lucescu: „De neînțeles, este jucătorul complet!”
Cristi Balaj, discurs fără precedent: „A trebuit să-l ridic pe Louis Munteanu de unde au avut unii grijă să-l coboare!”
Superliga
Cristi Balaj, discurs fără precedent: „A trebuit să-l ridic pe Louis Munteanu de unde au avut unii grijă să-l coboare!”
Ce spune șeful lui Dinamo, după prima înfrângere din play-off: „Ce să zic? Sunt cei mai buni din țară la asta”
Superliga
Ce spune șeful lui Dinamo, după prima înfrângere din play-off: „Ce să zic? Sunt cei mai buni din țară la asta”

FRF instituie „taxa pe șmecherie”! Furie în Liga 1: „7,6 milioane de euro din fondurile UEFA sunt împărțite aberant” + FCSB vizează bani la care nu are dreptul!

„E o libertate aparte aici, dar suntem cu gândul și la România” » La doi pași de Lyon, doi români și-au deschis afacerea care i-a dat gata pe francezi: „În perioadele bune, vindem și 100 kg. pe săptămână”


Comentarii (1)
max9
max9  •  25 Septembrie 2018, 02:06

ca sa vezi ce bine se pregateste alibec...nu inteleg cum s-a inscris golul 1.. si chiar nimic de autorul celor 2 goluri, Rosu?

Vezi toate comentariile (1)
Comentează