FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - FCSB 0-2

VIDEO „Au marcat din nimic!” » Cîrjan, cu un gust amar după Dinamo - FCSB: „Am vorbit să mergem peste ei, dar nu ne-a ieșit”

Cătălin Cîrjan +50   FOTO
Cătălin Cîrjan

Articol de , , - Publicat luni, 21 octombrie 2024, 00:04 / Actualizat luni, 21 octombrie 2024 00:07

Mijlocașul dinamovist Cătălin Cîrjan, 21 de ani, a analizat înfrângerea cu FCSB, 0-2.

Dinamo a suferit a treia înfrângere din acest sezon de Superligă. Cătălin Cîrjan, unul dintre cei mai buni „câini”, nu și-a lăsat amprenta asupra jocului așa cum și-ar fi dorit. Iată care au fost concluziile lui la finalul partidei.

A înscris în Dinamo - FCSB, apoi i-a răspuns lui Gigi Becali: „Să-i arătăm că nu este așa”
DINAMO - FCSB 0-2

VIDEO. Cătălin Cîrjan, după Dinamo - FCSB 0-2: „Au marcat din nimic, apoi au știut să închidă jocul”

„Dezamăgitor. Ne doream mult mai mult, ne-am pregătit foarte bine săptămâna asta, am vorbit foarte mult despre acest derby. Am început bine, ne-am creat câteva situații, dar din păcate nu am știut să le gestionăm.

Dacă am fi înscris, jocul era altul. Ei au marcat din nimic, apoi în a doua repriză am făcut un joc foarte slab, nu am mai reușit să ne creăm ocazii și ăsta a fost meciul.

În prima repriză nu știu dacă au avut ceva în plus față de noi, am început jocul foarte bine, dar în a doua parte cred că au știut să închidă jocul, au venit în presing. S-a văzut că au experiență, că sunt o echipă bună și trebuie să învățăm și noi din asta, să ne ridicăm la un nivel bun când dăm de un adversar bun”, a spus Cîrjan în prima fază.

Cătălin Cîrjan: „A doua repriză a fost plictisitoare”

Cîrjan nu înțelege de ce discursurile de la pauză nu sunt transpuse pe gazon.

„S-a întâmplat și în ultimele meciuri, și la Constanța. La pauză vorbim în vestiar, spunem să mergem peste adversar, să nu ne retragem, dar și în seara asta am făcut-o. Vom merge, vom face analiza cu Mister și vom vedea ce putem face.

Nu cred că ține de oboseală. Cred că este o frică de rezultat, că vrem să apărăm rezultatul. Noi vrem să jucăm fotbal, să ținem de minge, dar nu știu ce se întâmplă”, spune mijlocașul ofensiv, care consideră că cel puțin una dintre reprizele de astăzi a lăsat de dorit:

În a doua repriză cred că a fost un meci plictisitor. Nu au fost foarte multe ocazii... speram să fie mai mult spectacol, dar nu. Poate ambele echipe au fost puțin fricoase. Ne doream mai mult”.

A fost incredibil cu 45.000 de oameni. Le mulțumim din suflet că au venit să ne susțină. Din păcate, în seara asta nu am fost la cel mai bun nivel. Sperăm să ne luăm revanșa la meciul următor.

- Cătălin Cîrjan, mijlocaș Dinamo

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Gigi Becali, imediat după Dinamo - FCSB: „Să știți un lucru”
Gigi Becali și-a amenințat jucătorii la finalul derby-ului cu Dinamo: „Trebuie amenzi! Eu bat cu pumnul în masă” + anunță o schimbare în echipa de start

Fosta vedetă din Superliga se distrează cu iubita în Dubai! Francesca a lăsat România, unde era vedetă TV, și s-a mutat cu el în Emiratele Arabe Unite

„Ți s-a propus să trișezi?” » Tătărușanu răspunde la 10 întrebări delicate: „A ieșit scandal în vestiar” / „Atunci am vrut să mă las!”