FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

EXCLUSIV Ciprian Marica, impresionat de jucătorul-surpriză din FCSB - Sepsi: „Pictează! Nu mă feresc de cuvinte”

Ciprian Marica, la GSP Live
Ciprian Marica, la GSP Live

Articol de - Publicat luni, 10 februarie 2025 11:06 / Actualizat luni, 10 februarie 2025 13:35

Ciprian Marica (39 de ani), fostul atacant al naționalei României, a fost invitat la GSP Live Special după FCSB - Sepsi 3-0 și a lăudat un jucător din tabăra roș-albaștrilor. Este vorba despre Mihai Popescu (31 de ani), aflat și în vederile selecționerului Mircea Lucescu.

Marica e impresionat de Mihai Popescu, fundașul central cumpărat de FCSB chiar de la Farul, echipa unde Ciprian e acționar minoritar. Stoperul roș-albaștrilor pare că și-a asigurat locul în echipa de start, după cum am declarat chiar Gigi Becali, care a spus că va îi va alege colegul din apărare dintre Dawa și Ngezana.

Ciprian Marica: „ Mihai Popescu pictează, joacă excelent”

„Mihai Popescu pictează. Nu ne ferim de cuvinte. Joacă excelent. Ar fi excelent dacă domnul Mircea Lucescu l-ar titulariza. Sunt convins că domnul Lucescu analizează foarte bine adversarul și în funcție de asta face și primul 11.

Trebuie să ne gândim colectiv, ca echipă. Principalul lucru în fotbal de jocul colectiv”, a declarat Ciprian Marica, la GSP Live Special.

Mihai Popescu a fost de netrecut cu Sepsi și chiar a reușit să marcheze un gol, cu o lovitură de cap, după ce a sărit mai bine decât adversarii direcți. Reușita a fost însă anulată pentru un ofsaid la Florin Tănase, în construcția fazei.

Etapa ,

Mihai Popescu a intrat în vizorul naționalei

Mihai Popescu a fost cumpărat de la Farul în vară, pentru 250.000 de euro. Are 21 de meciuri în Superliga și 8 în Europa League pentru roș-albaștri. Prestațiile lui l-au adus și în vizorul lui Mircea Lucescu.

Din informațiile GSP, selecționerul României ia în calcul să-l convoace pe Popescu la acțiunea din martie, când naționala înfruntă Bosnia (21 martie) și San Marino (24 martie). Mai mult, Mircea Lucescu plănuiește să-l trimită pe Mihai direct titular, în absența lui Drăgușin, accidentat grav.

Ciprian Marica, impresionat de jucătorul-surpriză din FCSB - Sepsi: „Pictează! Nu mă feresc de cuvinte”
Mihai Popescu și Louis Munteanu în FCSB - CFR Cluj/ foto Ionuț Iordache (GSP)

VIDEO. Emisiunea GSP Live Special, după FCSB - Sepsi 3-0

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:

Cristian Săpunaru și-a anunțat RETRAGEREA în autocar! Distrus de eliminare, a transmis un mesaj în fața colegilor: „Îmi doream și eu asta”

Șoferii bulgari scapă de radar cu ajutorul unui dispozitiv de 10 lei care le face numărul de înmatriculare „invizibil”


Comentarii (8)
mehigh_ms  •  11 Februarie 2025, 08:39
Postat de _Van_Basten pe 10 Februarie 2025, 13:28

Analizele pe marginea unui blat ordinar sunt cel putin hilare.

care blat ma?? numai scenarii aveti in cap!! du-te la un consult mai sunculita!!

tinn_2  •  10 Februarie 2025, 17:00

No, ce-or asmuțit impresarii verzele :))

steaua.libera  •  10 Februarie 2025, 16:14

Sper ca suporterii români să nu mai țină cont de club atunci când un jucători joacă sub Tricolor. Europeanul din Germania ne-a arătat că se poate.

Vezi toate comentariile (8)
Comentează