FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA

Colonie stelistă la Astra » După Iulian Roşu, Dorinel Munteanu a mai adus la Giurgiu un fost campion cu Steaua

Articol de GSP - Publicat sambata, 14 martie 2015 00:00 / Actualizat sambata, 14 martie 2015 15:06

Iulian Roşu a semnat zilele trecute cu Astra Giurgiu, fiind adus la cererea expresă a lui Dorinel Munteanu. După acesta, antrenorul giurgiuvenilor a mai cerut un trasfer.

Fostul portar al Stelei, Cornel Cernea, a devenit antrenor al portarilor la Astra Giurgiu, a anunţat clubul din Liga I, pe site-ul oficial.

" Dorinel Munteanu are, de vineri, un nou secund, în persoana lui Cornel Cernea", se arată pe site-ul grupării Astra.

Cernea, care a evoluat de-a lungul carierei pentru echipe ca Petrolul, Steaua şi Oţelul Galaţi, a fost antrenor cu portarii, în tur, la Fortuna Poiana Cîmpina. La Astra Giurgiu el îl înlocuieşte pe Dorin Roşca.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”