FOTBAL  »  Superliga  »  U CLUJ - CRAIOVA

Ce l-a deranjat pe Costel Gâlcă în remiza cu U Cluj: „Nu am existat” » A avut și un „client”: „Slăbuț”

Costel Gâlcă, la U Cluj - CSU Craiova/ foto Imago Images

Articol de - Publicat duminica, 22 septembrie 2024 23:43 / Actualizat duminica, 22 septembrie 2024 23:52

Costel Gâlcă, antrenorul Universității Craiova, a comentat meciul cu U Cluj, scor 1-1, în etapa #10 din Superliga.

Antrenorul echipei oltene a fost extrem de dezamăgit de prestația elevilor lui din prima repriză, când U Cluj a marcat prin Thiam și a dominat partida. Gâlcă a avut și un „client”, pe Ștefan Baiaram, mijlocașul ofensiv al Craiovei despre care a spus că „a fost slăbuț”.

U Cluj - CSU Craiova/ foto Imago Images
+17 FOTO

Costel Gâlcă: „Nu am existat în prima repriză”

„Am spus la început că îmi doream cele 3 puncte, pe băieți i-am văzut montați. Dar în prima repriză nu am existat, nu am avut ocazii, am mai luat și golul. U Cluj e o echipă organizată. În a doua repriză am avut și ceva șansă la gol, puteam întoarce, dar nu e de ajuns să jucăm doar 45 de minute.

Am greșit mult, am pierdut mingi ușoare, e normal să fac schimbări la pauză (n.r. - două schimbări). Am mai spus, unii jucători au avut oscilații mari în pregătire.

Baiaram a fost și accidentat, meciul trecut a jucat bine, acum a fost mai slăbuț. Trebuie să fim mult mai bine și să câștigăm meciuri de acum înainte. Dacă U Cluj e acolo, e pe meritul jucătorilor. Au omogenitate în echipă. La fel și Oțelul, are omogenitate, e normal să fie acolo”, a declarat Gâlcă, la Digi Sport.

U Cluj e lider în Superliga, fiind neînvinsă în acest sezon. Elevii lui Neluțu Sabău au strâns 22 de puncte. Craiova e pe locul 4 în Liga 1, cu 16 puncte în 10 meciuri disputate. Pentru trupa lui Gâlcă vine meciul cu Unirea Slobozia, de pe 30 septembrie.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
MM Stoica, apel în direct: „Aseară am aflat. Îl rog din suflet să facă publice discuțiile”
Andrei Rațiu, decisiv pentru Rayo Vallecano cu Atletico Madrid. Românul a fost „integralist”
Stranieri
Debut în Ligue 1 pentru internaționalul român! » La 20 de ani, a intrat direct titular
Stranieri

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”