FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAȘI - RAPID

Mesaj în miez de noapte pe Instagram! Reacția lui Daniel Niculae, la finalul meciului Poli Iași - Rapid

Daniel Niculae

Articol de - Publicat sambata, 24 august 2024 09:43 / Actualizat sambata, 24 august 2024 09:48

Daniel Niculae (41 de ani), fostul președinte de la Rapid, a postat un mesaj pe rețelele sociale la finalul meciului cu Poli Iași, câștigat de giuleșteni cu 2-1.

Meciul dintre Poli Iași și Rapid, din etapa cu numărul 7 a Superligii, s-a încheiat cu scorul de 1-2. Aceasta este și prima victorie din acest sezon a echipei din Giulești.

Rapid a deschis scorul în minutul 44, după un gol marcat de Pașcanu. Rareș Pop a adus giuleștenilor un avantaj mai mare, după un gol reușit în minutul 53. Goncalo Teixeira a redus din diferență în minutul 78, însă moldovenii nu au mai reușit să marcheze cel puțin un gol pentru a remiza.

Reacția lui Daniel Niculae la finalul meciului

După ce era trecut de miezul nopții, Daniel Niculae a postat o fotografie cu scorul pe rețelele sociale. Deasupra pozei, fostul președinte de la Rapid a scris „Începe campionatul!”.

Postararea lui Daniel Niculae, după Poli Iași - Rapid

Pentru Rapid, meciul de vineri a însemnat și primul meci de la instalarea lui Marius Șumudică pe banca tehnică a echipei.

Până acum, de la începutul sezonului actual, Rapid avea doar cinci remize și o înfrângere și era pe ultimele poziții din clasament.

Victoria din meciul cu Poli Iași i-a propulsat pe giuleșteni pe locul 6 în clasamentul actual al Superligii. Rapid are în total 8 puncte și este la egalitatea cu Sepsi, care are un meci în minus.

Următorul meci pe care Rapid îl va disputa o să fie împotriva celor de la Universitatea Craiova, în deplasare, pe data de 31 august, de la ora 21:30

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Victor Pițurcă e convins că FCSB a greșit grav cu transferul lui Daniel Bîrligea: „Cum să dai două milioane pe el?”
FCU Craiova a câștigat acasă, dar a încheiat meciul din Liga 2 în huiduielile asistenței. Secvențele din final i-au scos din sărite pe fani
Liga 2
În seara în care Cristina Neagu și-a anunțat retragerea, Dinamo a câștigat lejer la debutul în Liga Campionilor
Handbal

„Mi-a spart o vioară Stradivarius în cap!” » Giovanni Becali, dezvăluire ca-n filme: „Avea fiecare câte un cuțit la gât!”

Gafă INCREDIBILĂ a președintelui Klaus Iohannis la ceremonia de decorare a sportivilor medaliați la Jocurile Olimpice și Paralimpice de la Paris! A citit greșit de pe foaie