FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - BOTOȘANI

VIDEO CU FAZA Dennis Politic, aproape de golul sezonului în Superligă » Fază de PlayStation pe „Arcul de Triumf”

Articol de - Publicat luni, 14 august 2023 22:28 / Actualizat luni, 14 august 2023 22:29

Dennis Politic (23 de ani) a fost la câțiva centimetri de cel mai spectaculos gol al sezonului în minutul 62 al meciului Dinamo - FC Botoșani, din runda cu numărul 5 a Superligii.

Dinamo și FC Botoșani nu au fost foarte generoase cu cei 5.000 de spectatori prezenți pe arena Arcul de Triumf. Prima repriză a fost una liniștită, fără ocazii reale, dar și fără durități.

Incredibil! Primul suspendat pentru cumul de cartonașe în noul sezon NU e un fotbalist
Dinamo - Botoșani

Lucrurile s-au schimbat total după pauză. Jucătorii celor două formații, prestați de clasament, Dinamo și FC Botoșani fiind ultimele, au „băgat material”. Adrian Cojocaru a fost nevoit să scoată avertisment după avertisment, inclusiv pentru cei doi antrenori.

VIDEO CU FAZA. Dennis Politic, aproape de golul sezonului în Superligă

Singurul moment sclipitor al partidei a avut loc în minutul 62. Dennis Politic a fost aproape de reușita sezonului.

A primit o centrare perfectă de la Ahmed Bani, din banda dreaptă, și a reluat din voleu, o „semifoarfecă” de la marginea careului de 16 metri. Mingea a lovit bara laterală, apoi a fost prinsă de portarul Ducan.

Același Politic a decis meciul cu o cursă senzațională în minutul 90+5. A centrat în fața porții și l-a forțat pe Ducan să devieze în plasă.

VIDEO. Atmosferă superbă înainte de Dinamo - FC Botoșani

Haos în aeroport la scurt timp după plecarea lui Alibec spre Qatar » Evenimentul care a eclipsat declarațiile atacantului

Soarta lui Toni Petrea este pecetluită! Cu cine ar putea aborda U Cluj derby-ului orașului, cu CFR

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Patronul milionar care merge cu metroul în București: „Fac socoteala, ies mult mai ieftin!”
Steaua a rămas neînvinsă în Liga 2 și după meciul cu FC Bihor. Cum arată clasamentul din eșalonul secund
Liga 2
Gheorghe Hagi a vândut iar! „Regele Exporturilor” este noul investitor de la Farul și oferă o sumă importantă: „Nu-mi place fotbalul, dar cred în Hagi!” + Cum arată acum acționariatul

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”