FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

VIDEO Dennis Politic, sentimente împărțite la finalul meciului Dinamo - FC Botoșani

Dennis Politic/ Foto: Cristi Preda GSP +15   FOTO
Dennis Politic/ Foto: Cristi Preda GSP

Articol de , - Publicat vineri, 27 septembrie 2024 23:43 / Actualizat sambata, 28 septembrie 2024 00:00

Dennis Politic (24 de ani), extrema stânga de la Dinamo, a vorbit la finalul meciului cu FC Botoșani, scor 2-2, din runda cu numărul 11 a Superligii.

Dinamo a condus-o pe FC Botoșani cu 2-0, însă moldovenii au revenit și au marcat două goluri în repriza secundă.

Reacția lui Dennis Politic la finalul meciului Dinamo - FC Botoșani

Dennis Politic, unul dintre marcatorii lui Dinamo, a declarat că se bucură pentru reușită, dar în același timp este supărat că formația lui nu a obținut cele 3 puncte.

Fotbalistul a fost accidentat. A revenit etapa trecută a revenit, însă a jucat doar un minut. Acum a fost introdus în repriza secundă.

„Sunt dezamăgit că am pierdut două puncte importante. Am condus cu 2-0 și trebuia să ținem de rezultat. Mă bucur că am revenit și o să încerc să îmi ajut echipa cât mai mult.

În primul rând, golurile au venit din greșeli personale, nu știu dacă a fost sau nu penalty, nu comentez arbitrajul, noi trebuia să gestionăm mai bine situația. Până acum am avut rezultate foarte bune acasă, chiar și cu aceasta marca am luat un punct, nu am pierdut.

După 5,6 săptămâni de accidentare nu sunt încă unde trebuie, dar o să fiu pregătit să joc mai mult de 45 de minute. Eu în seara asta am intrat, mă bucur că am dat gol, dar sunt supărat că am făcut egal. Sper că la meciul cu Farul să fiu pregătit să joc mai bine. Mie îmi place să joc acasă, îmi pace atmosfera , îmi place să joc cu tensiune”, a declarat Dennis Politic la Prima Sport.

Clasamentul actual al Superligii

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Nu s-a văzut la TV » Haos imediat după Dinamo - Botoșani: ce s-a întâmplat pe „Arcul de Triumf”
Simona Halep la 33 de ani » Cu cine și-a petrecut sportiva ziua de naștere
Tenis
Cu ce se ocupă acum Anita Gorbicz, legenda handbalului din Ungaria » Tocmai a fost confirmată pe poziție
Handbal

„Nu mă mai uit la meciurile lui. Îi urez succes!” » Antrenorul care l-a descoperit pe Ștefan Târnovanu, mărturie dureroasă, chiar după FCSB - RFS

Gigi Becali, dezlănțuit după victoria FCSB! 3 jucători remarcați: „Nu doar că-i măresc contractul, îi iau și apartament!” + „Miculescu e jucător de luptă, o să joace cu PAOK”