FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI - DINAMO

foto Dinamo a cerut penalty la Botoșani » Ce arată reluările TV: „E indiscutabil!”

FC Botoșani - Dinamo | În minutul 38, la 1-1, „câinii” au solicitat o lovitură de la 11 metri. +7   FOTO

Articol de GSP - Publicat vineri, 06 mai 2022 21:27 / Actualizat sambata, 07 mai 2022 01:31

Ce s-a întâmplat? Steliano Filip a „aruncat” în careu un balon recentrat apoi cu capul de Jonathan Rodriguez. Cu ajutorul brațului drept, Șeroni a blocat mingea între mână și șold.

Cât mai rezistă în fotbal? :)) Reacția lui Iftime, după golul marcat de Dinamo în minutul 7
FC Botoșani - Dinamo

Deși brațul se afla într-o poziție firească, Șeroni s-a ajutat în mod evident de mână pentru a opri balonul. Astfel, arbitrul Andrei Moroiță avea circumstanțe pentru acordarea loviturii de pedeapsă, dar a lăsat jocul să continue.

„Din punctul meu de vedere, e penalty indiscutabil!”, a punctat comentatorul Orange Sport Bogdan Cosmescu.

Dinamo a cerut henț la Șeroni

+3 FOTO

Azi a căzut recordul lui Dinamo! Paradox incredibil în Liga 1
Record
Avertismentul lui Valeriu Iftime pentru FRF și LPF: „Dezastrul nu are cum să ne ocolească!”
FC BOTOȘANI

Edward Iordănescu a mers la Liturghie » Mesaj în fața a zeci de români: „Suntem creștini ortodocși, care se închină la Dumnezeu, nu la caracatiță”
Nationala
„Am imaginile!” » Furtună și DUPĂ Germania - Danemarca: „Ăsta nu e fotbal! Reguli ridicole”
Euro 2024
Edward Iordănescu a găsit formula câștigătoare pentru meciul cu Olanda » 3 schimbări în echipa de start
Nationala

Rafael van der Vaart, dialog cu GSP: „România? Mai bine întâlneam Spania sau Germania” » „Tricolorul” care l-a impresionat

Programul complet al optimilor de finală de la Euro 2024 » Când se joacă România - Olanda