FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

FOTO Dinamo, amical spectaculos cu Petrolul! Un fotbalist a înscris în premieră pentru „câini”

Dinamo și Petrolul, amical cu 6 goluri la Săftica, foto: Facebook

Articol de - Publicat joi, 08 august 2024 21:33 / Actualizat joi, 08 august 2024 22:01

Dinamo și Petrolul au disputat o partidă amicală astăzi la Săftica. Cele două echipe au oferit o partidă spectaculoasă și au terminat la egalitate, scor 3-3. Maxime Sivis (26 de ani), fundașul dreapta transferat de „câini” în această perioadă de mercato, a înscris în premieră pentru trupa lui Kopic.

A fost al doilea duel din acest sezon dintre Dinamo și Petrolul. În campionat, în etapa 2, „câinii” s-au impus într-o manieră categorică pe „Arcul de Triumf”, scor 4-1. Abdallah, Cîrjan, Selmani și Politic marcau pe 21 iulie pentru Dinamo. De cealaltă parte, Valentin Țicu puncta pentru ploieșteni.

Dinamo și Petrolul, amical cu 6 goluri la Săftica

Amicalul disputat astăzi la Săftica s-a terminat nedecis, scor 3-3. Pentru Dinamo au marcat Maxime Sivis, Astrit Selmani (titulari în prima repriză) și Adrian Caragea (trimis pe teren în repriza a doua).

SCOR FINAL

Amicalul disputat în această seară împotriva celor de la Petrolul Ploiești s-a terminat cu scorul final de 3-3.

Pentru echipa noastră au evoluat:

R1: GOLUBOVIC - SIVIS ⚽️, PATRICHE, HOMAWOO, AMZĂR - GNAHORÉ, MILANOV, IRIMIA - ABDALLAH, SELMANI ⚽️, NEAGU

R2: ROȘCA - COSTIN, PAȘCALĂU, LICSANDRU, OPRUȚ - BORDUȘANU, BANI, CÎRJAN - CARAGEA ⚽️, ROTUND, POLITIC

- comunicat Dinamo București

Ploieștenii au deschis scorul în primul minut al partidei, prin Mario Bratu. Ploieștenii și-au dublat avantajul în minutul 18, prin Fabricio Baiano, transferat în această perioadă de mercato.

Dinamo a revenit și a egalat până la pauză. 2-2 a fost rezultatul înregistrat în prima repriză.

Dinamo - Petrolul, amical la Săftica, foto: Facebook FC Petrolul Ploiești

Formula de start trimisă de Mehmet Topal în prima repriză: Eșanu - Boțogan, Pătrașcu, Stănică, Tolea - Mateiu, Santos, Rădulescu, Bratu, Nana - Ilie

Bălbărău - Ricardinho, Papp, Huja, Dumitriu - Keita, Jyry, Hanca, Grozav, Radu - Tudorie au evoluat pentru ploieșteni în actul secund. Dinamo a întors rezultatul în minutul 50, iar Tudorie a restabilit egalitatea cu 10 minute înainte de final.

Pentru Dinamo urmează meciul din deplasare cu Poli Iași, care va avea loc luni, 12 august. Petrolul va primi vizita celor de la U Cluj în aceeași zi.

Match Quiz Poli Iași - Dinamo

Te pricepi la fotbalul din Superligă? Plasează gratuit predicțiile tale și câștigă premiile puse în joc!

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Mircea Lucescu a luat foc după România - Lituania: „Execrabil!” + Doi remarcați: „Ne-au adus victoria”
Nationala
Protestul a început din primul minut la România - Lituania » Ce s-a putut auzi în Ghencea, la revenirea „tricolorilor” în fața propriilor fani
Nationala
Ianis Hagi, detalii din vestiarul României după victoria cu Lituania: „Vreau doar să joc fotbal” » Ce le-a transmis Mircea Lucescu