FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - UNIVERSITATEA CRAIOVA 2-1

Andrei Ivan a dat vina pe gazon după Dinamo - Craiova: „Cel mai prost din Liga 1” + Ce a spus despre interesul Rapidului

Andrei Ivan +36   FOTO
Andrei Ivan

Articol de , , , , - Publicat duminica, 25 august 2024 00:21 / Actualizat duminica, 25 august 2024 00:30

Andrei Ivan (27 de ani) s-a declarat bucuros de interesul Rapidului față de serviciile sale, la finalul partidei Dinamo - Universitatea Craiova, scor 2-1.

Atacantul oltenilor a evitat însă să ofere detalii, rezumându-se să spună că în momentul de față se află sub contract cu formația din Bănie.

Andrei Ivan, bucuros de interesul Rapidului, după Dinamo – Universitatea Craiova 2-1

„Da, suntem foarte dezamăgiți. Am avut ocazia de a înscrie din nou. Nu am putut să o fac contra lui Dinamo. O să revedem meciul și vedem ce am greșit. Cred că este cel mai prost gazon din Liga 1 cel de pe Arcul de Triumf, dar asta este, nu avem ce să facem.

Am revenit după 12 meciuri. Era normal să nu intru din prima. Am și vorbit cu mister (n.r.- Constantin Gâlcă). Nu îmi place să fiu rezervă, trebuie să dovedesc că merit să fiu titular.

Nu vreau să vorbesc despre aceste lucruri. Mă bucură interesul Rapidului, dar sunt jucătorul Universității Craiova.

Suntem pe primul loc, dar trebuia să câștigăm. Cei de la U Cluj au meci și trebuia să câștigăm. Nu știm ce rezultat vor obține”, a declarat Andrei Ivan, la finalul partidei, la emisiunea Fotbal Club de pe Digi Sport 1.

Victorie dramatică obținută de Dinamo în fața Universității Craiova

Dinamo București – Universitatea Craiova, meci contând pentru etapa a șaptea a Superligii, s-a terminat cu victoria gazdelor, scor 2-1. Golurile „câinilor roșii” au fost marcate de către Bani în minutul 1 și Gnahore în minutul 42. Pentru „lei” a punctat Koljic în minutul 44.

Dinamo - Universitatea Craiova, în runda #7 din Superliga / foto: Cristi Preda
+31 FOTO

Dinamoviștii au terminat meciul cu doi jucători eliminați. Au văzut cartonașul roșu Sivis, în minutul 58, și Homawoo, în minutul 83.

În urma acestui rezultat, cel puțin provizoriu, Dinamo și Universitatea Craiova sunt primele clasate din campionat. Oltenii au rămas cu 14 puncte, în timp ce bucureștenii au ajuns la 12 puncte.

Clasamentul Ligii 1:

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Victor Pițurcă e convins că FCSB a greșit grav cu transferul lui Daniel Bîrligea: „Cum să dai două milioane pe el?”
FCU Craiova a câștigat acasă, dar a încheiat meciul din Liga 2 în huiduielile asistenței. Secvențele din final i-au scos din sărite pe fani
Liga 2
În seara în care Cristina Neagu și-a anunțat retragerea, Dinamo a câștigat lejer la debutul în Liga Campionilor
Handbal

„Mi-a spart o vioară Stradivarius în cap!” » Giovanni Becali, dezvăluire ca-n filme: „Avea fiecare câte un cuțit la gât!”

Gafă INCREDIBILĂ a președintelui Klaus Iohannis la ceremonia de decorare a sportivilor medaliați la Jocurile Olimpice și Paralimpice de la Paris! A citit greșit de pe foaie