FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - CFR CLUJ 1-1

NOTE GSP Un jucător de la CFR Cluj, cel mai slab pe Arena Națională! Cine s-a remarcat în Dinamo - CFR Cluj

Dinamo - CFR Cluj/ foto Raed Krishan +30   FOTO
Dinamo - CFR Cluj/ foto Raed Krishan

Articol de - Publicat luni, 09 octombrie 2023 07:14 / Actualizat luni, 09 octombrie 2023 08:12

Dinamo a reușit să întrerupă seria de înfrângeri și a obținut un egal cu CFR Cluj, pe teren propriu, 1-1.

Formația lui Ovidiu Burcă a avut un început curajos și a deschis scorul în minutul 10, prin Abdallah. „Câinii” nu au reușit să țină de minge, iar Bîrligea a egalat (58).

Basarab Panduru, confuz după Dinamo - CFR Cluj: „Am avut impresia că nu voiau să câștige”
Dinamo - CFR Cluj 1-1

Cine s-a remarcat în Dinamo – CFR Cluj

Cei doi marcatori au fost cei mai buni jucători de pe teren, fiind singurii care s-au remarcat. Abdallah și Bîrligea au fost notați cu 7 de Gazeta Sporturilor, cea mai mare notă a meciului.

De la Dinamo, Gonzalo Gregorio a primit cea mai mică notă. E singurul care a jucat sub media echipei, fiind notat cu 5.

De partea cealaltă, un jucător de la CFR Cluj a fost cel mai slab de pe teren. Philip Otele, care a jucat 72 de minute și nu și-a făcut simțită prezența, a primit cea mai mică notă a meciului: 4.

Notele GSP după Dinamo – CFR Cluj

Am jucat cu personalitate, cu curaj, am încercat să controlăm meciul cât am putut. Probabil că cei de la CFR și-au schimbat tactica la pauză, probabil că au fost «biciuiți» de antrenor,, credeau că va fi o plimbare în parc. Sunt mulțumit cu acest punct.

Am întâlnit o echipă puternică, m-a impresionat, cu jucători care arătau foarte bine din punct de vedere fizic. Cred că astăzi, în primul rând, i-am surprins prin curajul pe care l-am etalat. Cred că Dinamo așa trebuie să arate, fie acasă, fie în deplasare.

– Ovidiu Burcă, antrenor Dinamo

Am făcut niște schimbări pe parcurs, am jucat cu 3 atacanți, am pus presiune pe Dinamo în repriza a doua. Din păcate, Camora s-a reaccidentat, a avut probleme și înainte de meciul cu Sepsi. Trebuie acum să recuperăm jucătorii până la meciurile care vor urma întreruperii pentru meciurile echiplei naționale.

– Andrea Mandorlini, antrenor CFR Cluj

6au luat cei doi antrenor, Ovidiu Burcă și Andrea Mandorlini

VIDEO. Golul marcat de Abdallah în Dinamo - CFR Cluj

Cristian Geambașu, despre remiza de pe Arena Națională: „CFR a intrat pe teren cu aerul de superioritate al seniorului față de vasal”

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!