Comentarii (52)
pendulu
pendulu  •  16 Octombrie 2020, 14:52
Postat de dinamofurata pe 16 Octombrie 2020, 14:35

Nu mai zic de faptul ca in minutul 81, Dinamo a avut gol nevalidat iar presa sportiva nici macar nu a comentat faza. Se vede clar in stop cadru cum Vlad era cu totul in poarta si lasat pe spate in timp ce respinge mingea. Gol clar.

exact ..multi nu si-au dat seama pt ca televiziunea gigitv nu a dat reluari la faza clare si nu a discutat pe seaa acelei faze ..sunt imagini pe net care arata furtul clar .mingea trece cu toata circunferinta linia portii .vlad era dupa linie in poarta iar el e arcuit spre interior cu mainile pe spate la respingere ..fara dubiu gol valabil ..Dinamo nu a avut si nu cred ca o sa prinda in buget plata unor subventii catre trusturi ,ziare ,media .si asa presa o sa atace mereu Dinamo si nu o sa fie Niociodata echidistanta ..presa daca era sponsorizata de Dinamo la meciul furat de fcsb apareau f multe poze de genul care arata trunchierea pozei lui GOL ..atunci cand sponsorizeaza naum cu filoti cu gasca gigistatv si gspp ,sport ro prostsport o sa despice in patru fiecare faza si daca nu e litigioasa o face .ca cea a lui GOL.

dinamofurata
dinamofurata  •  16 Octombrie 2020, 14:51

Tot timpul Radu Petrescu a dezavantajat pe Dinamo si a avantajat pe FC Fcsb. Despre ce vorbim ?? //Radu Petrescu, arbitrul partidei dintre Petrolul si Dinamo, scor 2-2, a fost retinut de la delegari de CCA pana la finalul sezonului. Mai sunt 9 etape pana la finalul campionatului iar Petrescu va privi de pe bara. Petrescu a fost acuzat dur de dinamovisti pentru ca nu le-a acordat doua lovituri de la 11 metri in prima repriza. Petrescu a dat penalty inventat pentru Petrolul.// Tot la un meci al lui Dinamo, Radu Petrescu a eliminat trei jucatori, dar si pe Mircea Rednic. S-a intamplat la Dinamo 0-2 CFR Cluj, atunci cand centralul i-a eliminat pe Feussi, Steliano Filip si Cosmin Matei.// Radu Petrescu FCSB - Astra Minutul 18. Boldrin a preluat o minge în careul lui Niţă, dar a fost atacat din spate de Fernando Varela. Fundaşul l-a lovit peste picioare, l-a împins, însă Petrescu a lăsat jocul să continue. La doar cîteva fracţiuni de secundă, acelaşi Varela, în loc să lovească mingea pentru a o scoate din joc, îl nimerește din nou pe Boldrin peste picioare! // Toşca îl loveşte cu piciorul în cap pe Benzar. Cum a comentat Lăzărescu: "Fără să-l vadă, stelistul il loveste cu piciorul. El si-a asumat riscul de a lovi mingea aflata langa capul adversarului. Atunci cand iti asumi acest risc, trebuie sa suporti si consecintele. Dar este o faza foarte grea. Totusi, Radu Petrescu a judecat gresit faza". //În minutul 87, Ceahlăul a solicitat penalty la un duel între Latovlevici şi

standdowncaf3
standdowncaf3  •  16 Octombrie 2020, 14:50

Au reclamat ca nu au jucat in 10 din minutul 15 ? Daca au reclamat asta este totul perfect :)

298390337599769
Stephan Korn  •  16 Octombrie 2020, 14:50

De cand ai venit acesti ,,chicos empresarios " la echipa Militiei zilnic se plang.Au adus numai pensionari expirati si acum spera sa castige Champions League.Crezand ca au venit in Romania toti vor sta drepti in fata lor asa cum stau capsunarii nostri la ei in tara.Niste parveniti de Spanioli care au cumparat cel mai *** club din lume.

thrall17
thrall17  •  16 Octombrie 2020, 14:46
Postat de custeauamereu24 pe 16 Octombrie 2020, 14:41

În primul rand eu personal am văzut penalty la Man și o zic cât se poate de obiectiv. Dar hai sa mergem pe varianta lor, ca Dinamo a fost furata, Dinamo are o noua conducere, ce o sa facă la un meci în care vor profita de erorile de arbitraj ce vor fi pro Dinamo? Vor veni din nou cu o scrisoare de genul în care sa ceara corectitudine? Ca altfel vor fi penibili.

In primul rand as vrea sa vad si eu meciul ala in care arbitrajul este Pro Dinamo. Il astept de 3 ani, dar este numai invers. Sa ne uitam pe anul asta si anul trecut cine este cea mai dezavantajata echipa de arbitrii, dupa aia sa vorbim de utopii de genul, "Sa vedem ce zice Dinamo cand e ajutata".

custeauamereu24
custeauamereu24  •  16 Octombrie 2020, 14:41

418185275019402
Marius Vasile  •  16 Octombrie 2020, 14:38

pai s-a stabilit.IREFUTABIL,ca echipa militiei ar fi trebuit sa joace in 10,inca din min 15...prin urmare in meciul respectiv,echipa dezavantajata de arbitrii,a fost steaua....ce pnl mai vreti?

dinamofurata  •  16 Octombrie 2020, 14:35

celestyus
celestyus  •  16 Octombrie 2020, 14:34
Postat de celestyus pe 16 Octombrie 2020, 14:33

Ce obiectivitate vrei ? A iesit vreun dinamovist dupa meci sa zica, ba ne-a furat in minutul 75, penalty aiurea si eliminare dar si daca jucam in 10 din minutul 13, ce faceam ? Iar din partea alorlalti, astepti tu obiectivitate, de la cine de Mihai Stoica ?! Echipe praf, arbitraj praf, nationala praf, nici suporteri nu sunt departe ! Obiectivitatea presei ?! In 90% din cazuri e sublima dar lipseste cu desavarsire... exceptie face poza de sub articol in care spune exact ce-a gresit purtatorul de fluier si pt unii si pt ceilalti.