FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - U CRAIOVA

Constantin Gâlcă, dezamăgit după derby-ul cu Dinamo: „Mă așteptam la mult mai mult de la meciul ăsta”

Constantin Gâlcă (52 de ani), antrenorul de la Universiteatea Craiova, a tras concluziile, după ce echipa lui a pierdut cu Dinamo, scor 1-2, în runda #7 din Superliga.

Articol de - Publicat duminica, 25 august 2024 00:25 / Actualizat duminica, 25 august 2024 00:42

Constantin Gâlcă (52 de ani), antrenorul de la Universitatea Craiova, a tras concluziile, după ce echipa lui a pierdut cu Dinamo, scor 1-2, în runda #7 din Superliga.

Costel Gâlcă a fost foarte dezamăgit la finalul acestei înfrângeri. A fost primul eșec pentru olteni în noul sezon de Superliga.

Antrenorul Craiovei crede că prima repriză a jocului a fost decisivă, chiar dacă oltenii au redus din diferență în minutul 44, prin Koljic.

Constantin Gâlcă, după înfrângerea cu Dinamo: „Am început jocul și am primit gol imediat”

„Cred că începutul meciului a fost puțin decisiv. Am început jocul și am primit gol imediat. Nici mingea nu a fost bine trimisă, un jucător a trimis mingea cu spatele, apoi au făcut presing și am primit golul. Al doilea gol, după devierea lul Maldonado. Aici s-a încheiat prima repriză, cu toate că am înscris.

Nu am reușit în a doua repriză să fim mai limpezi, să putem duce mingea mai repede dintr-o parte în alta. Să venim cu centrări, să facem superioritate. Am avut și bara lui Mitriță.

Mă așteptam la mult mai mult de la meciul ăsta, mă așteptam să câștigăm, dar nu a fost așa. Accidentările ne-au încurcat și ele, dar nu e o scuză. Trebuie să câștigăm. Puteam să ne creăm mai multe ocazii de finalizare. Terenul a fost foarte moale, dar nu este o scuză”, a spus Constantin Gâlcă, la Prima Sport.

Clasamentul din Superliga

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Victor Pițurcă e convins că FCSB a greșit grav cu transferul lui Daniel Bîrligea: „Cum să dai două milioane pe el?”
FCU Craiova a câștigat acasă, dar a încheiat meciul din Liga 2 în huiduielile asistenței. Secvențele din final i-au scos din sărite pe fani
Liga 2
În seara în care Cristina Neagu și-a anunțat retragerea, Dinamo a câștigat lejer la debutul în Liga Campionilor
Handbal

„Mi-a spart o vioară Stradivarius în cap!” » Giovanni Becali, dezvăluire ca-n filme: „Avea fiecare câte un cuțit la gât!”

Gafă INCREDIBILĂ a președintelui Klaus Iohannis la ceremonia de decorare a sportivilor medaliați la Jocurile Olimpice și Paralimpice de la Paris! A citit greșit de pe foaie