FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

Duckadam l-a reevaluat pe Alibec: "În niciun caz nu mai valorează atâția bani"

FOTO: Gazeta Sporturilor
FOTO: Gazeta Sporturilor

Articol de GSP - Publicat marti, 19 decembrie 2017 20:42

Helmuth Duckadam, președintele de imagine al celor de la FCSB, s-a resemnat cu ideea că roș-albaștrii nu vor obține o sumă consistentă pe Alibec după evoluțiile modeste ale atacantului din actualul sezon.

"La ora actuală, cota lui e aproape de cel mai scăzut nivel. În niciun caz nu mai valorează 10 milioane de euro, cât voia patronul pe el. El trebuie să facă un retur foarte bun, să marcheze. E chinuit de pubalgie, trebuie să îşi rezolve şi problema asta", a spus Duckadam, la TV Digi Sport.

Denis Alibec are un sezon dezastruos la FCSB. Atacantul pe care Becali spera să obțină 10 milioane de euro nu a reușit nici măcar un gol în actuala ediție din Liga 1.

Mai mult, Alibec nu a mai evoluat deloc în ultima perioadă. La ultimul meci, cu Viitorul (2-0), atacantul a preferat să plece la munte cu prietenii, deși Dică a spus după meci că Denis era apt de joc. 

3.000.000 €valorează în prezent Alibec, conform transfermarkt

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Patronul din Superliga s-a săturat: mută echipa din oraș
Superliga
Patronul din Superliga s-a săturat: mută echipa din oraș
UEFA a făcut anunțul despre Istvan Kovacs! Arbitrul e pe lista pentru Cupa Mondială din 2026
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
UEFA a făcut anunțul despre Istvan Kovacs! Arbitrul e pe lista pentru Cupa Mondială din 2026
Dan Șucu a investit 20 de milioane de euro la Rapid! Giuleștenii sunt pe pierdere de cinci ori mai mare decât acum șase ani
Superliga
Dan Șucu a investit 20 de milioane de euro la Rapid! Giuleștenii sunt pe pierdere de cinci ori mai mare decât acum șase ani

FRF instituie „taxa pe șmecherie”! Furie în Liga 1: „7,6 milioane de euro din fondurile UEFA sunt împărțite aberant” + FCSB vizează bani la care nu are dreptul!

„E o libertate aparte aici, dar suntem cu gândul și la România” » La doi pași de Lyon, doi români și-au deschis afacerea care i-a dat gata pe francezi: „În perioadele bune, vindem și 100 kg. pe săptămână”


Comentarii (1)
poison
poison  •  19 Decembrie 2017, 21:53

Ofer 100 de euro pe Alibec! Mai mult nu dau, nu insistati!

Vezi toate comentariile (1)
Comentează