FOTBAL  »  Superliga  »  OFICIAL

Eugen Neagoe face curățenie la noua echipă » Dragoș Grigore și alți doi jucători s-au despărțit de Gloria Buzău

Articol de - Publicat marti, 10 septembrie 2024 21:24 / Actualizat marti, 10 septembrie 2024 21:34

Gloria Buzău a anunțat astăzi oficial despărțirea de trei jucători. Dragoș Grigore, Daniel Benzar şi Andreas Mihaiu și-au reziliat contractele de comun acord cu clubul.

Despărțirea de cei trei fotbaliști vine la mai puțin de o săptămână de la instalarea lui Eugen Neagoe pe banca echipei.

Dragoș Grigore, Daniel Benzar şi Andreas Mihaiu și-au reziliat contractele cu Gloria Buzău

„Gloria Buzău şi jucătorii Dragoş Grigore, Daniel Benzar şi Andreas Mihaiu au decis, de comun acord, încetarea relaţiilor contractuale. Clubul nostru le mulţumeşte pentru eforturile depuse alături de echipă şi le doreşte mult succes în viitor!”, a fost comunicatul oficial al Gloriei Buzău.

În vârstă de 38 de ani, Dragoș Grigore a bifat doar două apariții în Superligă pentru Gloria Buzău. Fundașul a fost integralist în înfrângerea 0-2 cu U Cluj și a bifat doar 6 minute în înfrângerea cu Unirea Slobozia, scor 1-2.

Daniel Benzar (26 de ani) a strâns doar 4 meciuri în acest sezon al Superligii, timp în care a reușit doar o pasă decisivă, în înfrângerea cu Sepsi de acasă, scor 1-2. Atacantul a bifat doar 157 de minute de joc în această stagiune.

Andreas Mihaiu (25 de ani) a jucat doar 40 de minute în acest sezon, 30 de minute în remiza cu Rapid, scor 1-1, și 10 minute în înfrângerea cu U Cluj, scor 0-2.

Gloria Buzău l-a prezentat ieri pe fostul jucător de la Craiova

David Lazar (33 de ani) este noul portar al Gloriei Buzău. Nou-promovata a făcut anunțul prin intermediul rețelelor de socializare. Fără minute în acest sezon la trupa lui Costel Gâlcă, Lazar speră să devină titularul din poarta buzoienilor.

Lazar nu mai avea nicio șansă să evolueze pentru Craiova. El devenise a treia variantă de portar, după Laurențiu Popescu (27 de ani) și Silviu Lung Jr. (35 de ani). Lazar o părăsește pe Craiova după 3 ani.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
ȘOCANT: Aici vrea UEFA să se joace la Euro 2028! Mesaj sumbru la porțile arenei: „Moartea nu este neagră, ci doar bleumarin mai închis”
Șumudică îi cere de urgență la Rapid, Moldovan îi taie elanul: „Mai trebuie să așteptați”

Real Madrid - Stuttgart, prima etapă din Liga Campionilor » Cum arată echipele probabile și cotele

Cum a apărut fiica lui Șumudică pe Giulești: „Mi se pare mie sau duduia o copiază pe Teodora Stoica?”