FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - POLI IAȘI, MIERCURI, 21:00, DIGI, DOLCE, LOOK, GSP.RO

EXCLUSIV / UPDATE Conflict deschis între Reghe și Steliano Filip » Dinamovistul îi dă replica: "Ai jucat la Steaua, dar o antrenezi pe FCSB. Acum înțeleg de ce nu o mai bați pe Dinamo"

Articol de - Publicat marti, 30 august 2016 13:55

Steliano Filip a revenit cu o replică la adresa lui Laurențiu Reghecampf. 

update

"Nu înțeleg ce am spus urât de ei, am zis că au o echipă foarte bună. Eu nu îmi permit să intru în polemici cu antrenori. Nu am nici vârsta și nici poziția care să-mi permită, sunt doar un jucător.

Îl respect foarte mult pe Laurențiu Reghecampf pentru cariera lui de fotbalist la Steaua, dar și pentru cariera de antrenor la FCSB. A zis că sunt jucătorii plictisiți? Acum înțeleg de ce nu mai reușește FCSB să bată Dinamo de mai multe meciuri. Dacă nu ești concentrat total și te plictisești când intri pe teren nu are cum să îți iasă jocul", a spus Filip pentru GSP.ro.

5 selecții
are Steliano Filip la echipa națională, în timp ce Reghecampf are una singură

Antrenorul Stelei a fost deranjat de comentariile făcute de Steliano Filip la adresa echipei sale și i-a reamintit acestuia faptul că nu a reușit să câștige vreun trofeu cu Dinamo până acum.

"Este timpul să schimbăm rândurile, să plece jucătorii care s-au plictisit aici. 

Sunt jucători la Steaua care s-au plictisit de câte trofee au caștigat, iar Steliano Filip nu știu dacă a caștigat vreun trofeu.

Nu cred că va fi mai iubit de fanii lui Dinamo dacă va vorbi urât de Steaua. Va fi iubit de fanii lui Dinamo dacă o să caștige trofee la Dinamo", a spus Laurențiu Reghecampf.

Acesta a oferit asigurări că Steaua se va descurca și după plecarea lui Stanciu și susține că directorul sportiv al echipei, Mihai Stoica, încearcă să concretizeze noi transferuri: 

"Vom fi foarte bine, avem un lot foarte bun, avem jucători de valoare, chiar dacă a plecat Stanciu, chiar dacă pleacă Popa sau Hamroun. O să ne descurcăm.

Jucătorii care au oferte acceptate de patronul echipei pot să plece. Cu siguranță nu o să mai vedeți un jucător ca Stanciu în câteva zile, dar jucătorii pe care îi avem vor suplini absența lui.

Încercăm să mai acoperim niște posturi, unde e nevoie de doi jucători pe post. Mihai Stoica încearcă de ieri să rezolve transferurile unor anumiți jucători. Alibec are oferte pe sume foarte mari, noi am făcut oferta, dar nu am primit niciun răspuns".

Ultimele declarații ale lui Steliano Filip la adresa Stelei:

"La acea fază am vrut doar să-l opresc, știam că este o fază periculoasă, contraatac și nu am vrut să-i dau cu cotul, dar, fiind mai mic, probabil l-am lovit. Nici nu știu exact unde l-am lovit" - după ce a fost eliminat pentru că l-a lovit cu cotul pe Popa

"Toți ne dorim victorii pe linie cu FCSB, dar să nu uităm că vorbim de o echipă bună, cu fotbaliști valoroși. Important e să nu pierdem, să nu întristăm fanii" declarația lui Steliano Filip în Gazeta de azi, în care folosește "FCSB" și nu "Steaua"

Citește și:
În timp ce „U” Cluj câștiga în Giulești, peste 500 de fani ai alb-negrilor erau într-o altă capitală europeană
Baschet
În timp ce „U” Cluj câștiga în Giulești, peste 500 de fani ai alb-negrilor erau într-o altă capitală europeană
Scandal! La 36 de ani, fosta campioană din tenis e într-o relație cu soțul celei mai bune prietene: „Trădare! Sunt un cuplu acum”
Tenis
Scandal! La 36 de ani, fosta campioană din tenis e într-o relație cu soțul celei mai bune prietene: „Trădare! Sunt un cuplu acum”
Dan Nistor a înscris din nou pe Giulești și a dat declarația serii: „Chiar dacă m-au înjurat, îmi plac”
Superliga
Dan Nistor a înscris din nou pe Giulești și a dat declarația serii: „Chiar dacă m-au înjurat, îmi plac”
Fanii Universității, scandalizați de condițiile din București: „Când veniți la Cluj, vă descălțați!”
Superliga
Fanii Universității, scandalizați de condițiile din București: „Când veniți la Cluj, vă descălțați!”
Carburanții se pot scumpi considerabil în România. Motorina poate ajunge chiar la 12 lei/l
Profit.ro
Carburanții se pot scumpi considerabil în România. Motorina poate ajunge chiar la 12 lei/l
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Decizie ȘOC: Ana Maria Bărbosu a rămas fără medalia olimpică de la Paris! Informația care ZGUDUIE sportul românesc

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (173)
don_gibon
don_gibon  •  30 August 2016, 16:26

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

v0rtexxx
v0rtexxx  •  30 August 2016, 16:47

De ce ne pierdem vremea cu asta mic?! "Prostul" de Reghe are 3 titluri si o cupa ca jucator cu peste 360 de meciuri jucate si vreo 50 de goluri marcate. Filipocea nu are nici 100 de meciuri jucate.. de trofee nu are rost sa zic ca e praful de doua degete la el in vitrina. Tragem apa si trecem la urmatorul articol... poate acolo gasim ceva interesant.

mariuss72
mariuss72  •  30 August 2016, 15:38
Postat de kwd2015 pe 30 August 2016, 15:33

***

Frate, ai stat cam mult printre ciobani, ti-o spun asa, prieteneste :)))

Vezi toate comentariile (173)
Comentează