FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ

EXCLUSIV VIDEO Caz incredibil! Dorinel Munteanu dezvăluie cum a încercat CFR Cluj să-l șteargă din istoria clubului: „Ei au făcut un lucru mai puțin ortodox”

Dorinel Munteanu (al doilea jucător de la dreapta la stânga)
Dorinel Munteanu (al doilea jucător de la dreapta la stânga)

Articol de GSP - Publicat joi, 08 octombrie 2020 11:53 / Actualizat joi, 08 octombrie 2020 15:16

Dorinel Munteanu (52 de ani), fost antrenor în Gruia, a dezvăluit la GSP LIVE că cei de la CFR Cluj au vrut că el să nu mai apară în istoria clubului.

Antrenorul care a dus-o în 2005 pe CFR Cluj până în finala Cupei Intertoto, pierdută în fața francezilor de la Lens cu scorul de 4-2 la general, spune că cei care au condus echipa de-a lungul timpului nu vor să mai audă de el, încercând să îl facă uitat din istoria clubului.

Totul a pornit de la o declarație mai veche a lui Dorinel în care spunea: „Unii și-au dorit să dispar din istoria celor de la CFR, dar nu au reușit. Au trecut foarte mulți ani, dar oamenii din interior stiu. Rezultatele au rămas, asta e important.”

134 de selecțiiare Dorinel Munteanu la echipa națională, fiind cel mai selecționat jucător din istoria reprezentativei

Fostul jucător al echipei naționale a oferit detalii despre ce s-a întâmplat după plecarea sa de la CFR Cluj și despre cum a fost eliminat din toate materialele care promovează istoria clubului!

După ce am plecat de la CFR, nu am mai vorbit cu domnul Paszkany. În schimb, am vorbit cu domnul Mureșan. Foarte puțini din interiorul clubului nu m-au agreat, mulți m-au iubit pentru ce am făcut pentru echipă. 

Eu cred că am făcut foarte multe pentru CFR, chiar dacă nu am luat campionatul. Am dispărut din toate fotografiile, la club fiind fotografii cu Dorinel Munteanu, cel care a dus echipa în Cupa Intertoto. 
Dorinel Munteanu, la GSP Live

VIDEO Dorinel Munteanu, despre cum a încercat CFR Cluj să-l șteargă din istoria clubului: „Am dispărut din toate fotografiile”

„S-a scris o carte despre CFR și nu au vrut să apar eu în ea”

Chiar dacă cei de la CFR au publicat o carte cu istoria clubului, Dorinel a fost ignorat și de această dată, fiind informat în acest sens chiar de autorul volumului respectiv. 

S-a scris o carte despre CFR și cel care a scris această carte m-a informat că nu prea au vrut să apar și eu în ea, chiar dacă fac parte din istoria clubului.
Dorinel Munteanu, la GSP LIVE

„Chiar nu mă doare”

Întrebat despre cine crede că nu a vrut ca el să mai apară în meterialele prin care CFR își promovează performanțele, fostul fotbalist nu a dorit să dea nume, spunând că nu îi mai pasă de ce s-a întâmplat.

Nu știu, eu am spus la general pentru că mi s-a părut un lucru mai puțin ortodox. Cred că acum nu mai sunt poze cu mine la CFR, deși era bine să fie o fotografie cu mine acolo, într-un colț, dar chiar nu mă doare acest lucru.
Dorinel Munteanu, invitat la GSP LIVE

VEZI AICI EMISIUNEA INTEGRALĂ:

Citește mai multe știri din Liga 1:

Drama unui fotbalist din Liga 1 » Nevoit să se retragă la numai 24 de ani, din cauza unei afecțiuni cardiace: „Cea mai mare teamă a mea s-a adeverit”

Uriașul transferat de Dinamo e puternic, dar și capricios: „Uneori, colegii trebuie să-mi ia telecomanda din mână”

Citește și:
Cine este femeia care l-a cumințit pe fostul atacant dinamovist și i-a spus „DA” în Bahamas! Urmează să devină părinți
Superliga
Cine este femeia care l-a cumințit pe fostul atacant dinamovist și i-a spus „DA” în Bahamas! Urmează să devină părinți
În timp ce „U” Cluj câștiga în Giulești, peste 500 de fani ai alb-negrilor erau într-o altă capitală europeană
Baschet
În timp ce „U” Cluj câștiga în Giulești, peste 500 de fani ai alb-negrilor erau într-o altă capitală europeană
Scandal! La 36 de ani, fosta campioană din tenis e într-o relație cu soțul celei mai bune prietene: „Trădare! Sunt un cuplu acum”
Tenis
Scandal! La 36 de ani, fosta campioană din tenis e într-o relație cu soțul celei mai bune prietene: „Trădare! Sunt un cuplu acum”
Dan Nistor a înscris din nou pe Giulești și a dat declarația serii: „Chiar dacă m-au înjurat, îmi plac”
Superliga
Dan Nistor a înscris din nou pe Giulești și a dat declarația serii: „Chiar dacă m-au înjurat, îmi plac”
Wizz Air anunță 6 rute noi în România FOTO
Profit.ro
Wizz Air anunță 6 rute noi în România FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Decizie ȘOC: Ana Maria Bărbosu a rămas fără medalia olimpică de la Paris! Informația care ZGUDUIE sportul românesc

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (15)
10207604678648605
Joo Ferenc  •  08 Octombrie 2020, 12:57

Informatii total eronate! Zoli Cantor il mentioneaza special si are pasaje apreciative despre DM pe care il considera unul din oamenii cheie in ascensiunea CFR. A se citi CFR 100% si Vestiarul Campionilor!

510490352811318
Voicu Pop  •  08 Octombrie 2020, 12:56

dolarel dolarel, te cam arde, nu?

189254898748309
Claude SH  •  08 Octombrie 2020, 12:45

Sa vina la zona VIP, ii arat eu doua fotografii

Vezi toate comentariile (15)
Comentează