FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - CRAIOVA 2-0

FCSB - CRAIOVA 2-0 // FOTO Ioan Hora, fault grosolan asupra lui Cicâldău în prelungirile partidei

Articol de GSP - Publicat duminica, 22 decembrie 2019 22:43

FCSB a învins-o pe CS Universitatea Craiova, scor 2-0, în ultimul meci de Liga 1 din 2019. Ioan Hora ar fi trebuit eliminat în prelungirile partidei pentru un fault inexplicabil comis asupra lui Alexandru Cicâldău.

Ioan Hora a fost introdus în minutul 83 în locul lui Olimpiu Moruțan. Atacantul de 31 a prins primele minute după 3 partide și a dat dovadă de exces de zel. A comis rapid două faulturi, iar în primul minut de prelungire a scăpat total de sub control.

La o fază banală în zona neutră de la centrul terenului, Hora a avut o intrare brutală, fără vreo legătură cu mingea. Vârful vicecampioanei i-a pus talpa în zona gleznei lui Alexandru Cicâldău, chiar sub ochii „centralului” Marcel Bîrsan. Arbitrul l-a penalizat doar cu un cartonaș galben.

VEZI ȘI:

FCSB - CRAIOVA 2-0 // Victor Pițurcă anunță o discuție decisivă cu Mihai Rotaru: „Vom lua decizia împreună!”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!