Comentarii (118)
luciann
luciann  •  06 Februarie 2024, 21:43
Postat de badeadorian pe 06 Februarie 2024, 19:07

Salut , cu tot respectul si anii de cand ne cunoastem ..... am inceput sa cautam pozitii de ofsaid la perciuni , cot sau unghie de la degetul mic ??? ... Pozitia de ofsaid trebuie sa fie clara atunci cand atacantul are trunchiul ( portiunea dintre gat si bazin ) mai in fata decat penultimul aparator !!! VAR-ul a distrus orice notiune de bun simt si de regulament !!! . Sa tii cont de ''cat de lung am parul , si nu de cat si cum gandesc '' este o batjocura la adresa fotbalului !!! .

Salutare, oricum nu mai conteaza (vad o gramada de comentarii pe tema asta, macar nu ne mai acuza de blat)!:) Si vorba lui Random, mai bine dadeau golul ala, mai aveam timp sa batem, decat sa inventeze un penalty in prelungiri! Apropo, de penalty ce parere ai? Nino-nino in galben-negru a vazut ca Dawa l-a lovit pe Popescu in ceafà, noi am vazut ca Dawa a luat un cap in gura (se vede clar miscarea pe spate)! Eram curios ce parere ai...

Blacknoirbeard
Blacknoirbeard  •  06 Februarie 2024, 21:41
Postat de concret. pe 06 Februarie 2024, 21:20

Pentru orice om normal, ala nu e offsaid, pentru ca legile fizicii din dimensiunea in care traim nu permit o alta concluzie. Pentru gigime, da, e offside. Se stie ca zecesebe e echipa prostimii.

ca echipa ta care a luat 10 goluri de la Steaua din liga 1 inainte sa retrogradeze este echipa prostilor se vede,de aia si sunteti pe ultimul loc. dar daca astia validau golul din offside,Steaua mai putea bate,dar nenorocitii au inventat un penalty in prelungiri. nu conteaza,oricum suntem la o distanta astronomica d elocul 2 si acum vin meciurile usoare pentru noi si meciurile grele pentru ei.

lefter_popescu
lefter_popescu  •  06 Februarie 2024, 21:38
Postat de Ss21 pe 06 Februarie 2024, 19:40

Pt *** functionali exista o solutie.....scoala!

Amice, sa înțeleg ca te-ai hotărât sa-ti termini primele 4 clase primare ? Te felicit pt curaj . Ne vedem peste 3-4 ani...Poate atunci îți iese și ție un comentariu inteligibil

stefanf78
stefanf78  •  06 Februarie 2024, 21:21
Postat de _Adrian_1 pe 06 Februarie 2024, 16:38

NU CREDETI OCHII VOSTRI, CEDETI P(R)OSTACUL GIGIST :)) Ireal :)) A fost tot timpul cat se poate de evident ca N-A FOST OFFSIDE si ca eroarea nu prea avea sanse sa fie NEINTENTIONATA!!! Nu inteleg de ce Parchetul nu "tine aproape" de zecesebe, genul asta de intamplari ridica SUSPICIUNI INTEMEIATE de coruptie, constituire de grup infractional organizat etc. Sa ne reamintim crampoanele lui Edjouma pe fata lui Armas, sanctionate cu galben de Radu Petrescu, fara ca Marian Barbu sa interv

Du’te, bă, de plimbă ursu’ (pun intended) la Dedeman cu parchetul tău, scrii la foc continuu și îi faci pe toți postaci. Nu mai are nimeni loc de tine pe articolele cu și despre Steaua, csaistorapidist de tastatură!

concret.
concret.  •  06 Februarie 2024, 21:20
Postat de Blacknoirbeard pe 06 Februarie 2024, 20:21

pentru orice om normal este clar ca a fost offside. problema este ca nenorocitii astia de arbitrii,mai bine validau golul din offside ca mai erau 30-35 de minute pana la final si mai aveam sanse sa batem. dar cand dai penalty in prelungiri, nu prea mai ai cum sa bati. in fine,oricum sunt bune si 4 puncte din 6. acum avem ultimele 6 etape cu echipele mai slabe din liga 1. putem face chiar maxim de puncte. important este ca Steaua din liga 1 joaca fotbal,avem ocazii.nu vad cum putem rata titlu asta.

Pentru orice om normal, ala nu e offsaid, pentru ca legile fizicii din dimensiunea in care traim nu permit o alta concluzie. Pentru gigime, da, e offside. Se stie ca zecesebe e echipa prostimii.

concret.
concret.  •  06 Februarie 2024, 21:18
Postat de anticenzuralasport pe 06 Februarie 2024, 20:50

Ba tu ești extraterestru ! Clar !! Craiova ta tocmai a fost iertată de 2 bucăți penalti și doar 3 jucători au rămas pe teren dar nu meritau...Și tu vorbești de alții ?

Ba *** aflat in stare de turb., cat mai spamezi? Pe langa faptul ca nu exista Steaua in prima liga (echipa care se numeste asa activeaza in Liga a 2-a), echipa gigimii, adica a prostimii, fcfcsb, e avantajata etapa dupa etapa de arbitraje. La Craiova, la scorul de 0-0, chiar inainte de pauza, bercenarii primesc penalty gratuit la un hent fara intentie al jucatorului de la olteni (timp de reactie sub 1 secunda pentru jucatorul respectiv, mingea i-a sarit in mana dintr-un ricoseu de la mai putin de 1 metru). La o saptamana distanta, gol egalizator perfect valabil anulat Farului pentru un offsaid inexistent. Pai uite cum sistemul ii baga puncte ciobanului in traista si o tine pe zecesebe pe primul loc. Vorbim doar de ultimile 2 etape, ca de omeniile cu Iasi si Sibiu de exemplu, nu mai are rost sa dezvolt. S-a vazut clar ca au fost niste simple "amicale". ***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Dobermannul
Dobermannul  •  06 Februarie 2024, 20:55
Postat de Blacknoirbeard pe 06 Februarie 2024, 20:21

pentru orice om normal este clar ca a fost offside. problema este ca nenorocitii astia de arbitrii,mai bine validau golul din offside ca mai erau 30-35 de minute pana la final si mai aveam sanse sa batem. dar cand dai penalty in prelungiri, nu prea mai ai cum sa bati. in fine,oricum sunt bune si 4 puncte din 6. acum avem ultimele 6 etape cu echipele mai slabe din liga 1. putem face chiar maxim de puncte. important este ca Steaua din liga 1 joaca fotbal,avem ocazii.nu vad cum putem rata titlu asta.

Daca dadeau golul lui Munteanu era timp suficient pana la sfarsitul meciului ca FCSB sa castige asa ca au anulat golul si atunci cand nu se mai putea face nimic in minutul 90+5 au inventat un penalty inexistent pentru un 1-1. Apoi s-au gandit cei de la CCA hai sa fim smecheri. Ne recunostem greseala, scoatem arbitrii nevinovati la golul anulat, dam vina pe acarul Paun (oricum nu=l stie nimeni cine e ca sa=l traga la raspundere) si punem batista pe tambal la penaltiul inexisten din final de meci dandu-i posibilitate marelui rege Hagi sa tipe ca a fost furat de victorie. Profesionisti nu gluma.

anticenzuralasport
anticenzuralasport  •  06 Februarie 2024, 20:52
Postat de zorrozabal pe 06 Februarie 2024, 20:06

Pai daca Dawa e in careu și Luis Munteanu e AFARA,cum naiba sa fie ofsaid?!E careul stramb?!Sau e gândirea voastra-a fcsb-iștilor stramba?

A tu ești că Hagi ??!!! Tu știi care este careul la fotbal ???

anticenzuralasport
anticenzuralasport  •  06 Februarie 2024, 20:50
Postat de zorrozabal pe 06 Februarie 2024, 20:16

Ce sa va explice voua fcsb-iștilor?!Voi știți doar sa inventați penalty-uri(și cu ajutorul cameramanilor care trucheaza reluarile)!Craciunescu-care a fost ARBITRU-zice ca a fost fault clar!

Ba tu ești extraterestru ! Clar !! Craiova ta tocmai a fost iertată de 2 bucăți penalti și doar 3 jucători au rămas pe teren dar nu meritau...Și tu vorbești de alții ?

Blacknoirbeard
Blacknoirbeard  •  06 Februarie 2024, 20:48
Postat de zorrozabal pe 06 Februarie 2024, 20:10

Farul a mai avut DOUA penalty-uri clare-unul la Munteanu și unul la Grameni!UIar despre „ofsaidul” lu Munteanu ești demn de mila!craciubnescu a zis ca golul e trebuia acordat fara probleme!

farul nu a jucat nimic,nu merita niciun punct. oricum Steaua din liga 1 este campioana sezonului 2023-2024. chiar nu inteleg de ce suferi asa ca un distrus. daca luam si campionatul din 2025,in ultimi 20 de ani,Steaua din liga 1 are cele mai multe campionate castigate. din 2005-pana in 2025.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • •••
  • 12
Comentează