FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - PETROLUL 1-1

Mihai Stoica a fost sunat la pauza meciului cu Petrolul // foto: Imago Images +27   FOTO
Mihai Stoica a fost sunat la pauza meciului cu Petrolul // foto: Imago Images

Articol de - Publicat duminica, 22 septembrie 2024, 10:04 / Actualizat duminica, 22 septembrie 2024 10:09

Gigi Becali, 66 de ani, a susținut că a discutat cu Mihai Stoica (59) la pauza meciului dintre FCSB și Petrolul, scor final 1-1. Printre subiecte s-a numărat prestația lui Octavian Popescu în prima parte.

Pentru prima dată în acest sezon, Octavian Popescu (21 de ani) a jucat mai mult de 45 de minute într-un meci.

Titular cu Petrolul, decarul roș-albastru nu s-a numărat printre jucătorii înlocuiți la pauza meciului, așa cum s-a întâmplat cu ceilalți oameni de atac, Daniel Bîrligea și Alexandru Băluță.

Popescu a rămas 67 de minute pe gazon, vreme în care Gigi Becali i-a analizat atent evoluția. După meci, patronul FCSB a dezvăluit că a vorbit cu Mihai Stoica despre Popescu atât înaintea, cât și la pauza partidei.

Gigi Becali l-a sunat pe MM Stoica la pauza meciului cu Petrolul: „Spune-i asta lui Tavi Popescu!”

Între reprize, Becali i-a cerut lui MM să-l atenționeze pe Octavian Popescu să alerge mai mult, să facă faza defensivă. FCSB a jucat din minutul 30 în inferioritate numerică, iar în prelungiri, '90+4, a primit golul de 1-1.

„I-am cerut lui Mihai (n.r. - MM Stoica) să-i spună lui Octavian Popescu înaintea meciului: «Vezi că la fotbal trebuie să fie bărbăție!».

FCSB - Petrolul // FOTO: Cristi Preda ( GSP)
+22 FOTO

A avut mici realizări, apoi la pauză i-am spus: «Spune-i că trebuie să suferim. Trebuie să alerge, să ne apărăm». A pierdut câteva mingi cum nu are voie. În loc să ținem de minge... Asta e.

Ei zic că și-a revenit și că la antrenamente este exact ăla, George care a fost. Să vedem. Nu vreau să spun...”, a afirmat Becali la emisiunea „Fotbal Club”, de la DigiSport.

Cu Petrolul, Octavian Popescu a fost autorul pasei decisive la unicul gol roș-albastru. Acest assist a fost prima contribuție decisivă bifată de extrema stânga în acest sezon. A fost o realizare mai degrabă întâmplătoare, pentru că Popescu nu a reușit să controleze balonul trimis puternic de Șut, iar așa mingea a ajuns pe direcția lui Băluță.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Îl vinde FCSB pe Târnovanu? Secretele din spatele interesului lui Becali pentru Zima + Reacția Petrolului: „Are prelungirea pe masă”
„Don Juan” Florin Bratu i-a dat replica lui Dorinel Munteanu, după atacul din GSP.ro: „M-a jignit!”
Gigi Becali a anunțat primul „11” pentru debutul în grupa de Europa League » 3 jucători titulari cu Petrolul sunt OUT
Europa League

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”