Comentarii (77)
144258713378047
Popa Virgiliu  •  06 Iulie 2020, 09:40

Corect demersul reprezentanților clubului Steaua București ! Clona respectivă nu este viabilă ! În mod evident ! Legea trebuie respectată de către toți ! Cluburile de tip departamental nu au cum fi asimilate profesionismului! Chiar dacă mulți talpaniști se strofoacă de mama focului, să convingă opinia publică de faptul aberant că, Steaua de fapt, nu e Steaua și că adevărata Steaua București e acea clonă concepută cu pantalonii în vine, recent, prin liga a IV a ! Mascarada trebuie să înceteze! Fcsb= Steaua !

806007372830128
Cristian Grozea  •  06 Iulie 2020, 09:02

Era si cazul ca aceasta rusine de echipa numita pompos CSA Steaua sa nu aiba dreptul sa promoveze in prima liga! Steaua este in prima liga, indiferent ce zic cativa betivani si o mana de judecatori corupti! Si atunci vom vedea *** talpaniste(Panduru, Miu, analistii lui Peste)cum se dau cu capul de pereti!

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

farasportincazarma
farasportincazarma  •  06 Iulie 2020, 16:06
Postat de stoichkov10 pe 06 Iulie 2020, 15:56

whatever se scrie legat, inteligentule...plin de cultura

din nou un argument incontestabil, imbatabil, beton! Tipic pentru un apevist, un vesnic aliniat la apelul de dimineata&seara si la coada de la popota. Jalnice personajele baricadate in Cazemata Stalinista a Armatei-CSA, vajnici luptatori antidemocratici, pentru apararea valorilor vesnice ale stalinismului stiintific in sport!

stoichkov10
stoichkov10  •  06 Iulie 2020, 16:04
Postat de farasportincazarma pe 06 Iulie 2020, 16:00

Ridicola discutie in anul 2020 intr-o tara care se vrea democratica si membra UE. Cum sa mai vorbim despre sport profesionist facut in UM de tip bolsevic, precum CSA si Dinamo, impuse in Romania de armata rosie de ocupatie. Astfel de aberatii sportive militarizate nu mai exista in UE, cu exceptia rusinoasa a Romaniei. Nu se mai poate accepta ca o tara membra UE si NATO sa permita amestecul abuziv al armatei si politiei in sportul profesionist si nici sa cheltuiasca 50 mil euro anual pentru hranirea profitorilor care si-au gasit un loc caldut in CSA si Dinamo. Dupa peste 6 ani de haituiala, atacuri de gherila, Steaua continua sa fie cea mai iubita echipa din Romania (52% din suporteri), iar iubitorii de fasole de la cazanul cazarmii au doar 2%. Deci discutie inutila, exista o singura Steaua, in liga I-a de la infiintare, fara intrerupere, cu continuitate sportiva interna si externa incontestabila, recunoscuta ca atare de singurele foruri sportive care conteaza:UEFA, FRF si LPF. In rest doar cosmarul stalinist al putinilor rataciti pe la gardurile UM Ghencea!

***-Viorel Predosanu nume conspirativ Pantzuru, colonel SIE din87, ne explica cum e in democratie. ireal.

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

legendavisinie
legendavisinie  •  06 Iulie 2020, 12:41

Continuă lupta dintre fcsbiști și steliști.

cuviosul_pafnutie
cuviosul_pafnutie  •  06 Iulie 2020, 11:44
Postat de carol_k pe 06 Iulie 2020, 10:35

Becali a furat Steaua, a facut vreo 200 mil de pe urma ei(cel putin) iar acum vrea sa o infunde la TAS, nici macar sa existe in Liga a 3-a n-o lasa. Cand ii aud pe unii "e democratie, de ce sa existe cluburi departamentale finantate din banii mei?" ... Dar daca Becali schimba terenuri cu Statul, prin supraevaluari cu cantec, si iese in castig peste noapte cu zeci de milioane de euro, altfel spus Statul iese in pierdere cu exact acea suma, aia nu mai sunt banii tai desi sunt bani publici? Nu te auzeam sa fii atat de revoltat, de preocupat de banul public, desi in combinatiile alea infractionale se invarteau sume de zeci de ori mai mari.

Deci,Viorel Hrebenciuc-fost consilier al lui Ion Iliescu,apoi liderul grupului parlamentar PSD din Camera Deputatilor-cunoscut ca mare combinagiu cu liderii opozitiei-in pofida votului alegatorilor si darnic cu averea statului-deci acest Viorel Hrebenciuc, era mare suporter stelist,iar cand s-a primit ordinul desfiintarii cluburilor departamentale-de la cine?-s-a rugat de unul Gheorghe Becali-speculant de terenuri intravilane si finul lui Gheorghe Hagi-sa preia el echipa de fotbal Steaua!Vicleanul machidon, care-pe langa astea, mai era si... dinamovist-(a si jucat la juniorii lui Dinamo,un sezon)-s-a lasat greu:ca ce, sa baage el baani,neee,ca el e om de afaceri si vrea se ocupa de afaceri,de ce sa risipeasca el baanii familiei...Si tot asa!Iar Hrebenciuc,darnicul Hrebenciuc-cu averea statului-l-a induplecat doar punandu-i in brate afacerea cu schimbul de terenuri cu Armata!Rugandu-l pe ministrul Babiuc sa legalizeze jaful!

cuviosul_pafnutie
cuviosul_pafnutie  •  06 Iulie 2020, 11:19

Aha!Cica ulterior LPF s-a aliat cu fcsb in demersul la TAS impotriva hotararilor federatiei!LPF, adica secretarul general Justin Stefan-fostul avocat al Stelei lui Becali-si Gino Iorgulescu,pus acolo de Becali, prin intermediul prietenului Ponta-pe atunci liderul PSD si prim ministrul guvernului!Caracatitza becalista sufoca fotbalul romanesc!

casa_regala_duar_dinamo
casa_regala_duar_dinamo  •  06 Iulie 2020, 10:27
Postat de standart pe 06 Iulie 2020, 10:24

Competiția între cluburile profesioniste și cluburile de partid și de stat nu poate fi tolerată în democrație. Adică eu îti pun taxă și cu banii tăi îți concurez afacerea? Cât de comunist să fii să susții că asta e normalitate? Fotbalul e pentru toți dacă e amator. Când devine afacere și e pe bani statul nu are ce căuta. În cazarmă să se joacecupa unităților militare. Să.fie Infanteria contra Tancuri, Aviația contra Marină, Procuratura militară cintra Logistică. Dar e profund imoral și toxic să joace armata contra cluburilor private. În mod normal toate cluburile private ar trebui să refuze jocul cu echipele de stat atât timp cât acestea influențează clasamentul. Păi dacă am o echipă in liga 4 și nu pot promova din cauza competiție inegale cu armata nu se cheamă că-s furat pe banii mei?

CeSeA Stiaua talpanista e numai una, de ce nu vrei sa te mandresti cu ea intotdeauna ?

rocky2
rocky2  •  06 Iulie 2020, 09:41
Postat de bridges pe 06 Iulie 2020, 09:19

Dar daca un club privat isi alimenteaza conturile din afaceri oneroase cu Statul, adica traieste de pe urma bugetului public si o face la modul infractional dovedit sau cu un proces similar in plina desfasurare, asta se poate? Adica tu iti supraevaluezi niste terenuri cu zeci de milioane de euro, bani din care-ti alimentezi clubul sportiv "privat", asta se poate.

Exact!

digei
digei  •  06 Iulie 2020, 09:37
Postat de bridges pe 06 Iulie 2020, 09:19

Dar daca un club privat isi alimenteaza conturile din afaceri oneroase cu Statul, adica traieste de pe urma bugetului public si o face la modul infractional dovedit sau cu un proces similar in plina desfasurare, asta se poate? Adica tu iti supraevaluezi niste terenuri cu zeci de milioane de euro, bani din care-ti alimentezi clubul sportiv "privat", asta se poate.

Sa se faca si in modul de finantare al cluburilor o curatenie de la un capat la altul. Ai dreptate, trebuie initiata o LEGE care sa interzica si cluburilor cu finantatori dovediti ca au avut afaceri ilegale cu Statul, care s-au alimentat cu bani publici din asemenea afaceri, sa fie excluse din primele 3 ligi, sa joace in liga 4, alaturi de cele ministeriale.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • •••
  • 8
Comentează