FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Florin Prunea, impresionat de un antrenor din Superligă: „Este stăpân pe ceea ce face”

Florin Prunea

Articol de - Publicat duminica, 25 august 2024 11:58 / Actualizat duminica, 25 august 2024 15:56

Florin Prunea (56 de ani) a avut numai cuvinte de laudă la adresa lui Zeljko Kopic (46 de ani) după Dinamo - Universitatea Craiova 2-1.

Meciul dintre Dinamo și Universitatea Craiova s-a încheiat cu scorul de 1-1. Echipa din Ștefan cel Mare a câștigat, chiar dacă a încheiat partida în 9 oameni.

Zeljko Kopic a devenit antrenorul celor de la Dinamo în decembrie 2024. Chiar dacă în sezonul trecut a terminat pe loc de baraj, acum tehnicianul a reușit să ducă echipa pe primele locuri din clasament de la începutul acestui sezon.

Prunea, impresionat de Kopic

După ce Dinamo a reușit să o învingă pe Universitatea Craiova, Prunea a declarat că Zeljko Kopic este un antrenor adevărat și este stăpân pe ceea ce face.

”Un meci ca ăsta este rar, chiar a avut de toate. S-a dat gol în secunda 32, VAR, 2-0, Craiova a revenit în minutul 42, după aceea nu s-a mai ajuns la poartă. După a venit eliminarea din minutul 58, după joci încă 15 minute cu alt om în minus.

Kopic a schimbat clar, s-a văzut că a intrat Patriche și a jucat cu 5 oameni pe fund. E antrenor, nu ai ce să îi spui, e antrenor, antrenor, adică este stăpân pe ceea ce face. A fost o dominare sterilă a Craiovei, care nu a adus niciun șut pe spațiul porții”, a declarat Florin Prunea, la digisport.

Dinamo este pe locul 2 în clasament, cu 12 puncte, iar Universitatea Craiova este pe prima poziție, cu două puncte mai mult.

De la începutul sezonului actual, „câinii” au reușit să câștige trei meciuri, să remizeze tot în trei și au fost învinși doar o dată.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Victor Pițurcă e convins că FCSB a greșit grav cu transferul lui Daniel Bîrligea: „Cum să dai două milioane pe el?”
În seara în care Cristina Neagu și-a anunțat retragerea, Dinamo a câștigat lejer la debutul în Liga Campionilor
Handbal

„Mi-a spart o vioară Stradivarius în cap!” » Giovanni Becali, dezvăluire ca-n filme: „Avea fiecare câte un cuțit la gât!”

Gafă INCREDIBILĂ a președintelui Klaus Iohannis la ceremonia de decorare a sportivilor medaliați la Jocurile Olimpice și Paralimpice de la Paris! A citit greșit de pe foaie