FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - ACS POLI 1-0

FOTO Cadou pentru Steaua: decizie controversată a arbitrilor împotriva Timișoarei!

Articol de GSP - Publicat sambata, 17 decembrie 2016 21:59

ACS Poli a avut un gol anulat pentru ofsaid în minutul 74 al partidei pierdute cu Steaua (0-1), la scorul de 1-0 pentru roș-albaștri, însă reluările au arătat că decizia arbitrilor e cel puțin una controversată.

Cu aproximativ un sfert de oră înainte de final, Artean a șutat de la aproximativ 25 de metri, iar mingea a fost deviată de Bărbuț și a intrat în plasă.

Cu toate acestea, golul a fost anulat după ce asistentul Marius Marchidanu a ridicat fanionul pentru o presupusă poziție de ofsaid. În momentul șutului însă, Enache pare cel puțin pe linie cu Bărbuț.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Patronul milionar care merge cu metroul în București: „Fac socoteala, ies mult mai ieftin!”
Danezul care a venit să joace la Dinamo a rămas surprins de București: „Asta am făcut în prima zi” + Cum s-a trezit cu 50 de cenți în cont

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”