FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - TSV MUNCHEN 1-2

FOTO Echipa lui Costa a pierdut primul amical din Antalya » CFR Cluj - TSV Munchen 1860 1-2

Articol de GSP - Publicat sambata, 21 ianuarie 2012 00:00 / Actualizat sambata, 21 ianuarie 2012 20:08

CFR Cluj a pierdut primul amical al stagiului de pregătire din Antalya, 1-2, contra echipei din 2.Bundesliga, TSV Munchen 1860.

Aigner a deschis scorul în minutul 30, învingîndu-l pe Beto cu un şut din 3 metri, nemarcat de nici un fundaş al ardelenilor. Acelaşi Aigner a prins un şut senzaţional(59), Mincă  plonjînd degeaba spre mingea care s-a dus în vinclu. Sougou a redus din diferenţă în minutul 75 cu un şut la colţul lung.

Jorge Costa l-a testat pe mijlocaşul francez Nicolas Godemeche, care a evoluat pe toată durata reprizei secunde.

Următorul amical al echipei lui Jorge Costa se va disputa pe 24 ianuarie, contra formaţiei Austria Viena, de la 15:30, în direct la Digi Sport 1.

Echipă de start CFR Cluj: Beto - Panin, Cadu, Piccolo, Camora - Peralta, G. Mureşan, B. Sare - De Zerbi, Kapetanos, Bastos

Antrenor: Jorge Costa

liveTEXT

Min 1 - A început meciul
Min 4 - De Zerbi încearcă o pasă pentru Kapetanos, dar germanii se apără bine
Min 6 - Sare şutează de la 17 metri, Kiraly reţine
Min 7 - Kiiraly a prins mingea trimisă de un coechipier şi CFR CLuj are lovitură liberă indirectă de la 15 metri
Min 27 - De Zerbi execută peste poartă lovitura liberă
Min 29 - Piccolo faultează la 17 metri de poarta lui Beto şi germanii au lovitură liberă
Min 30 - 0-1. Aigner deschide scorul! Reia centrarea din lovitură liberă şi-l învinge pe Beto din 3 metri
Min 33 -
Schimbări la CFR Cluj. Mincă, Rui Pedro şi Hora intră, ies Beto, Sare şi De Zerbi