FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - FCSB

Gigi Becali nu a mai rezistat » A schimbat la pauză cu CFR Cluj aproape jumătate de echipă!

Cei de la FCSB au făcut o primă repriză foarte slabă în Gruia, împotriva celor de la CFR Cluj, iar urmările nu au întârziat să apară: 4 fotbaliști au fost schimbați la pauză!

Articol de - Publicat duminica, 15 septembrie 2024 22:20 / Actualizat duminica, 15 septembrie 2024 23:25

Cei de la FCSB au făcut o primă repriză foarte slabă în Gruia, împotriva celor de la CFR Cluj 2-2, iar urmările nu au întârziat să apară: 4 fotbaliști au fost schimbați la pauză!

La pauză, CFR conducea cu scorul de 1-0, după golul frumos reușit de Louis Munteanu, care a reluat acrobatic de lângă Dawa.

Gigi Becali a ordonat 4 schimbări la pauza meciului CFR - FCSB

După o primă parte în care echipa lui nu a reușit să trimită nicio minge pe poarta adversă, Gigi Becali a reacționat prompt! A făcut nu mai puțin de 4 schimbări la pauză. Au intrat Octavian Popescu, Daniel Popa, Alexandru Băluță și Valentin Crețu, au ieșit William Baeten, Baba Alhassan, David Miculescu și Alexandru Pantea.

Schimbările au provocat și trecerea din 4-2-3-1 în 4-1-4-1, așa cum anunțase inițial patronul FCSB-ului că va evolua echipa lui.

Echipa FCSB-ului după pauză: Târnovanu - Crețu, M. Popescu, Dawa, Panțâru - Șut - Băluță, Tănase, Olaru, Oct. Popescu - D. Popa

„Vreau să schimb jocul, vreau să jucăm 4-1-4-1, nu 4-2-3-1. Vreau ca Tănase și Olaru să fie interi, ca să năucim adversarul. Am spus așa: «Schimbați sistemul, eu vreau să intre jucătorii valoroși pe teren!»”, spusese Becali în urmă cu 10 zile.

Chiar dacă FCSB a schimbat aproape jumătate de echipă la pauză, tot CFR a lovit imediat după reluarea jocului. Louis Munteanu a trimis mingea în poartă după centrarea perfectă trimisă de Simao Rocha, făcând un pas important spre victoria echipei sale.

Nou-intratul Băluță a speculat apoi eroarea lui Simao Rocha și a făcut 2-1.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Ce pensie are Ilie Năstase, după recalculare: „Nici mai mult, nici mai puțin!”
Tenis
Dinamo încearcă să dea lovitura cu doi internaționali români » Unul e format de Hagi, altul a debutat și la prima reprezentativă

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”