FOTBAL  »  Superliga  »  CS MIOVENI - SPORTUL 2-1

Gigi Mulţescu acuză arbitrajul: "Mărgăritescu a luat galben după două milioane de faulturi"

Gheorghe Mulţescu

Articol de GSP - Publicat vineri, 16 septembrie 2011 00:00 / Actualizat vineri, 16 septembrie 2011 23:19

Antrenorul Sportului, Gigi Mulţescu, a comentat în termeni duri arbitrajul de la partida cu CS Mioveni, pierdută cu scorul de 1-2.

"Şi din punct de vedere al rezultatului, dar şi al jocului, nu ne merge bine. Nu am multe să le reproşez, am încropit o echipă din jucători care au evoluat în D, în C. Au fost nişte momente psihologice azi, am ratat deschiderea scorului, am înţeles că la primul gol a fost ofsaid. Am avut ocazii în prima repriză, am dominat, cred că puteam să scoatem un punct. Nu am avut precizie, e schimb de linii iar la Sportul, mai trebuie să treacă timp.

Eu zic că e nemeritat locul ocupat în clasament, am pierdut nişte meciuri pentru că noi nu avem relaţii la arbitri. Au făcut o mie de faulturi adversarii noştri, în repriza secundă a fost nebunie. Foarte uşoară eliminarea lui Raţiu. E posibil să îi dai cartonaş galben lui Mărgăritescu în minutul 80, cînd a făcut pînă atunci două milioane de faulturi?! Au fost două talere astăzi. Greşelile de arbitraj toacă echipele. Mă tem de arbitraj şi cu Steaua, mă tem la fiecare meci", a spus Gigi Mulţescu la GSP TV.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Becali, nevoit să plătească o sumă uriașă: „Trebuie să scot banii ăștia”
Europa League
Cea mai sexy voleibalistă a apărut fără sutien la un eveniment » Imaginile care au aprins imaginația bărbaților
Stiri extrasport
Mircea Lucescu, întrebat care este cel mai bun fotbalist din toate timpurile » Selecționerul României a rostit 3 nume
Nationala

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”